pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Zakres badań własnych gminy a prawne formy ich realizacji

Autor książki:

Adrian Misiejko

Dane szczegółowe:
Wydawca: Scholar
Rok wyd.: 2023
Oprawa: twarda
Ilość stron: 340 s.
EAN: 9788367450331
ISBN: 978-83-6745-033-1
Data: 2023-11-08
79.83 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Opis książki:

Publikacja stanowi bardzo wartościową propozycję wydawniczą zawierającą oryginalne rozwiązanie problemu badawczego, oparte na własnej koncepcji badania prawno- i dogmatyczno-historycznego regulacji prawnych i ich wykładni w orzecznictwie [...]. W mojej ocenie publikacja ta stanowi opracowanie nowatorskie i jednocześnie będzie istotnym wkładem w rozwój nauki prawa.

z recenzji prof. Jerzego Korczaka, Uniwersytet Wrocławski
Kluczowe hipotezy Autora dotyczyły problemu, w jaki sposób gmina identyfikuje zadania własne oraz w jaki sposób może ustalić, które z prawnych form działania są jej dostępne w odniesieniu do poszczególnych zadań własnych. W szczególności rozstrzygnięciu podlegała kwestia, czy katalog zadań ma charakter otwarty, w tym sensie, że obejmuje zadania służące zaspokajaniu zbiorowych potrzeb wspólnoty, które nie zostały wprost wskazane w ustawach. Ale jednocześnie można im przypisać charakter publiczny, znaczenie lokalne i wykluczyć przypisanie ich do innych podmiotów/organów.

z recenzji prof. Bogdana Dolnickiego, Uniwersytet Śląski

Książka "Zakres badań własnych gminy a prawne formy ich realizacji" - Adrian Misiejko - oprawa twarda - Wydawnictwo Scholar. Książka posiada 340 stron i została wydana w 2023 r. Cena 79.83 zł. Zapraszamy na zakupy!