pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
 
okładka książki - Farmakoterapia w położnictwie
Farmakoterapia w położnictwie 100.08 zł pozycja dostępna!
okładka książki - Stany naglące w położnictwie
Stany naglące w położnictwie 64.19 zł pozycja dostępna!
Księgarnia »
Książki »
»
Zakażenia w ciąży i okołoporodowe. Postępowanie z matką i noworodkiem
książka:

Zakażenia w ciąży i okołoporodowe. Postępowanie z matką i noworodkiem

Dane szczegółowe:
Wydawca: Medical Tribune Polska
Rok wyd.: 2017
Oprawa: miękka
Ilość stron: 312 s.
Wymiar: 130x190 mm
EAN: 9788364153815
ISBN: 978-83-6415-381-5
Data: 2017-08-04
Cena wydawcy: 79.00 złpozycja niedostępna

Zakażenia w ciąży i okołoporodowe. Postępowanie z matką i noworodkiem - Agnieszka Kordek, Andrzej Torbe - opis książki:

Pomimo dynamicznego rozwoju metod zapobiegania zakażeniom oraz doskonalenia farmakoterapii infekcje stanowią jeden z głównych problemów perinatologii - są najczęstszą przyczyną zachorowalności i umieralności okołoporodowej, zarówno dzieci, jak i ich matek. W związku z tym stale poszukuje się metod umożliwiających jak najwcześniejsze wykrycie zakażenia rozwijającego się u ciężarnej, płodu lub noworodka, co umożliwia rozpoczęcie leczenia na wczesnym etapie choroby.

Książka o chorobach infekcyjnych kobiet ciężarnych, którą Państwu przekazujemy, odpowiada potrzebom lekarzy perinatologów, a jej głównym celem jest umożliwienie łatwego i szybkiego dostępu do najbardziej aktualnych informacji o diagnostyce i terapii najczęściej występujących w położnictwie i w neonatologii zakażeń oraz ich następstw. Dwa pierwsze rozdziały przybliżają nas do zrozumienia procesów immunologicznych zachodzących w ciąży i mających wpływ na specyfikę przebiegu zakażeń w tym okresie życia kobiety. Pozostałe rozdziały zostały napisane w taki sposób, aby omówić postępowanie diagnostyczno-terapeutyczne różnych infekcji występujących podczas ciąży oraz ich konsekwencje dla matki, płodu i noworodka.

Autorami poszczególnych rozdziałów są doświadczeni lekarze pracujący na oddziałach położniczych, noworodkowych, pediatrycznych, dermatologicznych, pulmonologicznych oraz na oddziałach chorób zakaźnych. Staraliśmy się przekazać Państwu aktualną wiedzę, mając świadomość ciągłego postępu w naukach medycznych oraz zmieniających się zasad postępowania i stosowania leków.

Mamy nadzieję, że informacje zawarte w tej książce okażą się pomocne w codziennej praktyce klinicznej, zarówno w procesie diagnostycznym, jak i terapeutycznym. Wszystkim Autorom serdecznie dziękujemy za współpracę. Jesteśmy przekonani, że ich wysiłek zostanie doceniony przez Czytelników.

Książka „Zakażenia w ciąży i okołoporodowe. Postępowanie z matką i noworodkiem” - oprawa miękka - Wydawnictwo Medical Tribune Polska.

Książka posiada 312 stron i została wydana w 2017 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Zakażenia w ciąży i okołoporodowe. Postępowanie z matką i noworodkiem"
Agnieszka Kordek, Andrzej Torbe (red.) - autor m.in.: