pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Stany nagłe. Neonatologia

Autor książki:

Agnieszka Kordek

(red.)
Dane szczegółowe:
Wydawca: Medical Tribune Polska
Rok wyd.: 2019
Oprawa: miękka
Ilość stron: 448 s.
Wymiar: 130x195 mm
EAN: 9788395131073
ISBN: 978-83-9513-107-3
Data: 2019-02-14
121.65 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Książka, którą trzymają Państwo w ręku, nie jest podręcznikiem do nauki neonatologii. Nie omówiono w niej bowiem wszystkich zagadnień dotyczących okresu noworodkowego. Zgodnie z inicjatywą Redakcji Medical Tribune miało powstać zwięzłe vademecum dla lekarza dyżurnego, ułatwiające podejmowanie szybkich decyzji w nagłych sytuacjach, czyli kolejna pozycja z serii Stany nagłe.

Niezwykle trudno było nam zachować zaplanowaną zwięzłość, rozdziały rozrastały się, wszystko wydawało się ważne, wymagające wyjaśnienia, opisu. Autorami poszczególnych rozdziałów są doświadczeni lekarze praktycy, czynni zawodowo, dyżurujący na oddziałach noworodkowych lub pediatrycznych przyjmujących chore noworodki. Książka jest przeznaczona dla zdobywających doświadczenie pediatrów i neonatologów, którzy znajdą w niej coś ciekawego, nowego i przydatnego w pracy zawodowej związanej z opieką nad noworodkami. Mogą skorzystać z niej również lekarze w trakcie specjalizacji oraz studenci.

Staraliśmy się przekazać Państwu aktualną wiedzę, mając świadomość ciągłego postępu w naukach medycznych, zmieniających się zasad postępowania, żywienia i stosowania leków. Spośród wszystkich rozdziałów trudno wybrać najważniejszy, na który należałoby zwrócić szczególną uwagę. Każde zagadnienie może być najważniejsze w zależności od tego, z jakim problemem zdrowotnym u noworodka przyjdzie nam się zmierzyć. Jest natomiast sytuacja, z którą większość z nas nie umie sobie poradzić:: śmierć noworodka. Porażka lekarza, a przede wszystkim tragedia rodziny. Rozdział o śmierci noworodka, sposobach zachowania się lekarza wobec rodziców, udzielania informacji, okazania koniecznej empatii uważamy za lekturę obowiązkową.

Przekazujemy Państwu Stany nagłe w neonatologii, mając nadzieję, że choć częściowo udało nam się sprostać Waszym oczekiwaniom.

Agnieszka Kordek

Książka "Stany nagłe. Neonatologia" - Agnieszka Kordek (red.) - oprawa miękka - Wydawnictwo Medical Tribune Polska. Książka posiada 448 stron i została wydana w 2019 r. Cena 121.65 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.