pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Zakażenia szpitalne. Wybrane zagadnienia

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wolters Kluwer business
Rok wyd.: 2012
Oprawa: miękka
Ilość stron: 348 s.
Wymiar: 145x205 mm
EAN: 9788326407369
ISBN: 978-83-2640-736-9
Data: 2012-06-27
pozycja niedostępna

Opis książki:

Książka jest doskonałym przykładem multidyscyplinarnego podejścia do problemu zakażeń szpitalnych, który jest jednym z najważniejszych wyzwań dla systemu opieki zdrowotnej w Polsce i Europie. Autorzy - specjaliści w różnych dziedzinach - przedstawili problem zakażeń szpitalnych w całej jego złożoności.

W publikacji czytelnik znajdzie m.in.: - aktualną i sprawdzoną wiedzę na temat przyczyn występowania zakażeń szpitalnych; - nowe dane na temat leczenia i pielęgnacji chorych, w tym podstawy racjonalnej antybiotykoterapii; - najnowsze informacje na temat osiągnięć oraz ograniczeń nauk mikrobiologicznych i klinicznych w zwalczaniu zakażeń szpitalnych; - przegląd istotnych problemów klinicznych oraz informacje o uwarunkowaniach prawnych i organizacyjnych, tj. o ochronie personelu medycznego przed nieuzasadnionymi roszczeniami odszkodowawczymi pacjentów.

Autorzy jako pierwsi w polskiej literaturze omawiają problem zapobiegania zakażeniom w przypadku zdarzeń masowych. Szczególną uwagę zwracają również na konieczność przestrzegania higieny przez personel szpitalny oraz wdrożenie odpowiednich procedur postępowania w trakcie zabiegów.

Książka "Zakażenia szpitalne. Wybrane zagadnienia" - oprawa miękka - Wydawnictwo Wolters Kluwer business. Książka posiada 348 stron i została wydana w 2012 r.