pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Zakaz konkurencji w prawie pracy. Seria: Biblioteka Prawa Pracy

Autor książki:

Zbigniew Góral, Piotr Prusinowski

(red.)
Dane szczegółowe:
Wydawca: Wolters Kluwer business
Rok wyd.: 2014
Oprawa: twarda
Ilość stron: 264 s.
Wymiar: 170x250 mm
EAN: 9788326433115
ISBN: 978-83-2643-311-5
Data: 2014-06-26
Cena wydawcy: 99.00 złpozycja niedostępna

Opis książki:

Opracowanie przedstawia rozważania dotyczące zawierania, treści i rozwiązywania umów o zakazie konkurencji. Szczególną uwagę poświęcono problematyce odszkodowania z tytułu zakazu konkurencji oraz kwestii skutków naruszenia klauzuli konkurencyjnej. Zagadnienie zakazu konkurencji w prawie pracy regulują nie tylko przepisy prawa pracy, lecz także prawa handlowego i ustawy o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji.

Publikacja, będąca efektem wieloletniej praktyki orzeczniczej autora, w sposób kompleksowy i praktyczny opisuje, jak uniknąć strat i zabezpieczyć się przed działalnością konkurencyjną pracownika. Wiele zagadnień zostało omówionych na przykładach obrazujących zasady stosowania przepisów w praktyce. Ponadto zaakcentowano te tematy, które w obrocie prawnym przysparzają najwięcej problemów. Na uwagę zasługują również zamieszczone do praktycznego wykorzystania wzory umów o zakazie konkurencji.

Książka "Zakaz konkurencji w prawie pracy. Seria: Biblioteka Prawa Pracy" - Zbigniew Góral, Piotr Prusinowski (red.) - oprawa twarda - Wydawnictwo Wolters Kluwer business. Książka posiada 264 stron i została wydana w 2014 r.