pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Zadanie Polski

Autor książki:

Anna Dąmbska

Dane szczegółowe:
Wydawca: Fronda
Rok wyd.: 2021
Oprawa: miękka
Ilość stron: 456 s.
Wymiar: 230x155 mm
EAN: 9788380797086
ISBN: 978-83-8079-708-6
Data: 2022-03-09
Cena wydawcy: 49.90 złpozycja niedostępna

Opis książki:

Czy narody mają swoje zadania w planach Bożych Jakie zadanie przygotowała Opatrzność dla Polski
Jakie są polskie cechy narodowe Czy można oprzeć na tych cechach organizowanie życia społecznego Co mówią o Polsce Rozmówcy z Nieba; święci, błogosławieni, bohaterowie i zwykli mieszkańcy Niebieskiego Jeruzalem odwiedzający Annę Dąmbską
Co oznacza dla nas, że Matka Boża jest Królową Polski Czy Niebo ofiarowując więcej, oczekuje od nas również zdecydowanie więcej Jak ma wyglądać czas wielkiej próby
Książka zawiera odpowiedzi na te pytania. To sposób mówienia i myślenia o Polsce i polskości, jaki zazwyczaj jest nieobecny w dyskursie publicznym.

Autorką książki jest Anna Dąmbska (1923-2007), mistyczka pozostająca pod opieką Kościoła, która przez ponad 20 lat spisywała wypowiedzi, wyjaśnienia i napomnienia Zbawiciela, Matki Bożej i dusz odwiedzających ją w warszawskim mieszkaniu. Unikająca rozgłosu, znana z publikacji religijnych wydawanych pod pseudonimem Anna, m.in. Świadkowie Bożego Miłosierdzia i Zaufajcie Maryi.

Dodaliśmy kalendarium ułatwiające powiązanie treści poruszanych w tekstach z zachodzącymi wówczas w świecie wydarzeniami. Redaktor książki był długoletnim współpracownikiem Autorki, a także współautorem opracowanej wspólnie z nią antologii literatury polskiej: Polska jest jedna.

Książka "Zadanie Polski" - Anna Dąmbska - oprawa miękka - Wydawnictwo Fronda. Książka posiada 456 stron i została wydana w 2021 r.