pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Zacznij kochać dizajn. Jak kolekcjonować polską sztukę użytkową

Autor książki:

Beata Bochińska

Dane szczegółowe:
Wydawca: Marginesy
Rok wyd.: 2016
Oprawa: miękka
Ilość stron: 240 s.
Wymiar: 175x230 mm
EAN: 9788365586438
ISBN: 978-83-6558-643-8
Data: 2016-10-12
38.74 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Zaczyna się niewinnie. Od kupienia pierwszej filiżanki czy lampy. Zazwyczaj dlatego, że nam się podoba. Potem nadchodzi refleksja: jest stara, a może jest coś warta? Zaczynamy szukać, czytać. Powoli wdziera się do naszej świadomości coraz większy niepokój i chaos. Na tym etapie część albo przestaje się tym przejmować i zaczyna z niej pić herbatę, albo natychmiast rzuca się w wir poszukiwań. Prawie każdy ma w sobie żyłkę odkrywcy. Odkryć skarb, taki prawdziwy, dużo warty. Kto nie marzył o tym w dzieciństwie? Ręka do góry!
Moda na vintage nie przemija. Tylko rzetelna wiedza o przeszłości może pomóc zrozumieć wartość współczesnego designu i nowych nadchodzących trendów we wzornictwie. Ile i czy można zarobić na starym serwisie po ciotce i szklanych wazonach zabranych z naszego rodzinnego domu? Jak dobrze wyceniać i jak nie przepłacać kupując? Jak rozpoznać i zrozumieć co, to znaczy dobry design i czy ważne jest przez kogo był projektowany? To poradnik nie tylko dla wytrawnych kolekcjonerów, ale dla wszystkich miłośników dobrego designu. Lekko napisany, bogato ilustrowany z praktycznymi poradami i wskazówkami. Zawiera informacje dla tych, którzy polują na rynkach staroci, ale także tych, którzy dopiero planują zacząć kolekcjonowanie dobrze zaprojektowanych, współczesnych przedmiotów użytkowych.

Beata Bochińska - historyczka designu, specjalistka zarządzania designem i rozwojem produktu, kolekcjonerka, była prezes Instytutu Wzornictwa Przemysłowego. Autorka kilkuset artykułów specjalistycznych, raportów i książek poświęconych designowi. Producentka i współautorka filmów. Wykładowczyni krytyki designu na Uniwersytecie Warszawskim i zarządzania rozwojem nowego produktu w SGH w Warszawie. Kuratorka międzynarodowych wystaw, jurorka konkursów projektowych.

Książka "Zacznij kochać dizajn. Jak kolekcjonować polską sztukę użytkową" - Beata Bochińska - oprawa miękka - Wydawnictwo Marginesy. Książka posiada 240 stron i została wydana w 2016 r. Cena 38.74 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.