pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Jak przestałem kochać design

Autor książki:

Marcin Wicha

Dane szczegółowe:
Wydawca: Karakter
Rok wyd.: 2017
Oprawa: miękka
Ilość stron: 264 s.
Wymiar: 130x205 mm
EAN: 9788365271693
ISBN: 978-83-6527-169-3
Data: 2018-01-31
25.18 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Opis książki:

"Zmarnowałem dzieciństwo i młodość. Nie słuchałem Stonesów ani Depeche Mode. Moimi rockmanami byli graficy. Do domu architekta, Piotra Wichy, nie mają wstępu kapcie, pufy ani meblościanki. Po podłodze stukają drewniaki, zdobyte cudem odrzuty z eksportu. Plakaty Świerzego, klocki Lego, deska kreślarska ojca i rubryka "Wybraliśmy dla Ciebie" w piśmie "Ty i Ja" to pilnie strzeżone przyczółki w wojnie z peerelowską brzydotą. Potem syn architekta zostaje projektantem. W kraju zmienia się system. Wróg jednak pozostaje ten sam, jest tylko bardziej krzykliwy. "Nasze logoski są za małe!" - denerwują się klienci. W mediach emocje wypierają fakty, a rozmowy o kolorach wciąż przyprawiają grafików o zawał serca... "Zakochaj się w designie" - zachęcają ekrany w warszawskich tramwajach. Starannie zaprojektowane wnętrza dyscyplinują gości skuteczniej niż ochrona przy wejściu. Ktoś kiedyś mówił, że design miał zmieniać świat na lepsze?
Te krótkie, finezyjne teksty są jak obrazki z kalejdoskopu - przegląda się w nich estetyczne oblicze Polski ostatnich czterdziestu lat. Łączą je poczucie humoru, erudycja i literacki talent autora. Marcin Wicha pokazuje, że design nie jest tak niewinny, jak by się mogło zdawać. Ale że choć w projektowaniu zdarzają się groteskowe sytuacje, nie przestaje ono być fantastycznym zajęciem."

Książka "Jak przestałem kochać design" - Marcin Wicha - oprawa miękka - Wydawnictwo Karakter. Książka posiada 264 stron i została wydana w 2017 r. Cena 25.18 zł. Zapraszamy na zakupy!