pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Zaawansowany Python. Przejrzyste zwięzłe i efektywne programowanie

Autor książki:

Luciano Ramalho

Dane szczegółowe:
Wydawca: APN PROMISE
Rok wyd.: 2022
Oprawa: twarda
Ilość stron: 1052 s.
Wymiar: 170x230 mm
EAN: 9788375414684
ISBN: 978-83-7541-468-4
Data: 2022-09-19
140.18 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Nie marnuj czasu, próbując nagiąć Pythona, aby pasował do wzorców opanowanych w innych językach progra-mów. Prostota Pythona pozwala szybko osiągnąć produktywność, ale często oznacza to, że nie korzystamy ze wszystkich możliwści oferowanych przez język. Dzięki nowemu wydaniu tego podręcznika nauczysz się, jak pisać wydajny, nowoczesny kod Pythona 3 z wykorzystaniem jeko najlepszych koncepcji.

Poznaj i stosuj idiomatyczne cechy Pythona 3. Luciano Ramalho prezentuje kluczowe funkcjonalności języka i po-kazuje, jak uczynić kod krótszym, szybszym i bardziej czytelnym.

W pełni uaktualnione o nowe funkcjonalności, to wydanie składa się z pięciu części, które można potraktować jako pięć krótkich książek w jednej:
-Struktury danych: Sekwencje, słowniki, zbiory, Unicode i klasy danych
-Funkcje jako obiekty: Funkcje pierwszej klasy, powiązane z tym wzorce projektowe oraz wskazówki dla typów w deklaracjach funkcji
-Klasy i protokoły: Składanie, dziedziczenie, domieszki, dziedziczenie, interfejsy, przeciążanie operatorów, protokoły i jeszcze więcej typów statycznych
-Przepływ sterowania: Menedżery kontekstu, generatory, współprogramy, async/await oraz pule wątków/procesów
-Metaprogramowanie: Właściwości, deskryptory atrybutów, dekoratory klas oraz nowe sztuczki metaprogramowania klas, które zastępują lub upraszczają metaklasy
Luciano Ramalho jest głównym konsultantem w firmie Thoughtworks i członkiem Python Software Foundation.

Książka, po którą sięgam zawsze, gdy szukam szczegółowych wyjaśnień i sposobu użycia jakiejś funkcjonalności Py-thona. Sposób uczenia i prezentowania wiedzy przez Luciano jest wspaniały. Niezbędna pozycja dla zaawansowa-nych nowicjuszy, którzy chcą rozwijać i umacniać swoją wiedzę.

- Carol Willing
Członkini Python Steering Council
(2020-2021)
Nie jest to zwyczajowa, sucha książka o kodowaniu, ale pozycja pełna użytecznych, przetestowanych przykładów, okraszonych rozsądną dawką humoru. Moi koledzy i ja użyliśmy tej świetnie napisanej książki do przeniesienia na-szych umiejętności na kolejny poziom.

Maria Mc Kinley
Senior Software Engineer

Książka "Zaawansowany Python. Przejrzyste zwięzłe i efektywne programowanie" - Luciano Ramalho - oprawa twarda - Wydawnictwo APN PROMISE. Książka posiada 1052 stron i została wydana w 2022 r. Cena 140.18 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.