pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Za chińskim murem
Tytuł książki:

Za chińskim murem

Autor książki:

Antoni F. Ossendowski

Dane szczegółowe:
Wydawca: Miles
Rok wyd.: 2020
Oprawa: miękka
Ilość stron: 192 s.
Wymiar: 205x145 mm
EAN: 9788366715097
ISBN: 978-83-6671-509-7
Data: 2020-10-09
13.06  15.05  1.99 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 3-5 dni

Za chińskim murem - opis książki:

Romans Za chińskim murem pierwszy romans w dorobku literackim autora ma prócz wszystkich cech dotychczasowych pióra Ossendowskiego i tę także zaletę, że tu może autor wodze swej fantazji puszczać zupełnie swobodnie, gdyż każde zmyślenie dodaje tylko uroku powieści o podkładzie erotycznym. Korzysta też Ossendowski z prawa tego w całej pełni. Intrygę miłosną między dyplomatą Maleckim, a demoniczną i uroczą hrabiną Aurą zadzierzgnął więc bardzo zręcznie, a prowadząc swego bohatera przez pełny tajemnic Wschód, każe mu odkrywać nieznane bliżej Europejczykom niezwykłe wartości kraju, leżącego za chińskim murem. Spostrzeżenia Ossendowskiego na temat Chin, wplecione w fabułę powieści są niezmiernie zajmujące i pouczające, a nadają powieści charakter pewnego egzotyzmu.
Nowa powieść Ossendowskiego wzbudzi z pewnością większe jeszcze zainteresowanie, niż książki jego dotychczasowe, albowiem prócz ciekawych opisów lądów dalekich, ich swoistego życia i różnorakich przygód przynosi galerię figur, kreślonych wyraźnie, o psychologii niecodziennej, zmagających się z konfliktami nie mającymi nic z szablonu powieściowego. Za chińskim murem to jeszcze jedna podróż zamiłowanego w wędrówkach uciążliwych autora w dziedzinę powieści. Wraca on z niej pełen pogody, humoru i bogatszy o wiele doświadczeń.
Z przedmowy do wydania z 1924 r.

Książka "Za chińskim murem" - Antoni F. Ossendowski - oprawa miękka - Wydawnictwo Miles . Książka posiada 192 stron i została wydana w 2020 r. Cena 13.06 zł. Zapraszamy na zakupy!

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]