pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Z Ameryką w tle

Autor książki:

Maria Towiańska-Michalska

Dane szczegółowe:
Wydawca: FORMA
Rok wyd.: 2016
Oprawa: miękka
Ilość stron: 203 s.
Wymiar: 150x150 mm
EAN: 9788364974809
ISBN: 978-83-6497-480-9
Data: 2016-12-12
25.61 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Zanim Maria Towiańska-Michalska postawiła na tamtym kontynencie nogę, miała tu, na polskich Kresach, swoje Macondo. Urodziła się w Lidzie, wychowała w Łunińcu na Polesiu, i w swojej pierwszej książce Engram (FORMA 2015) opisała świat, którego już nie ma. Jej talent narracyjny przemienił klasyczny tekst wspomnieniowy w fascynującą i mądrą opowieść. Jeszcze jedna aura zaginionego świata została ocalona.

W pewnym miejscu autorka pisze: "Mam bardzo dobrą pamięć wsteczną, która niestety zbyt często przeszkadza cieszyć się teraźniejszością". Może i dobrze? Dzięki temu opowiada minione lata z zadziwiającymi szczegółami. Jej wehikuł pamięci jest imponujący.

Z Ameryką w tle Marii Towiańskiej-Michalskiej ogarnia już lata powojenne, kiedy autorka z kresów wschodnich trafiła na kresy zachodnie - aż do Szczecina. Tak się złożyło, że część rodziny znalazła się w Stanach Zjednoczonych. Pani Maria podróżowała tam wielokrotnie. Te wszystkie przemiany cudownie nakładają się na siebie i ilustrują melanże ludzkiego żywota. Cymes w tym, że autorka, nie odbiegając od szczegółów, komentuje je z niezwykłą mądrością życiową, otacza refleksjami, które mają walor niemalże filozoficzny. Często także wręcz powieściowy. Tak, sztuka życia i dar narracji czynią tę książkę nie tylko "wspomnieniową" - znajdziecie w niej jakiś osobliwy fluid imponujący stoicką i pogodną mądrością.

Leszek Żuliński

Książka "Z Ameryką w tle" - Maria Towiańska-Michalska - oprawa miękka - Wydawnictwo FORMA. Książka posiada 203 stron i została wydana w 2016 r. Cena 25.61 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.