pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
 
Księgarnia »
Książki »
»
Wzorce i zasady działania współczesnej administracji publicznej
książka:

Wzorce i zasady działania współczesnej administracji publicznej

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wolters Kluwer business
Rok wyd.: 2020
Oprawa: twarda
Ilość stron: 968 s.
EAN: 9788381873062
ISBN: 978-83-8187-306-2
Data:2020-03-26
Cena wydawcy: 149.00 zł zapowiedź

Wzorce i zasady działania współczesnej administracji publicznej - Barbara Jaworska-Dębska, Przemysław Kledzik, Janusz Sługocki - opis książki:

W ostatnich latach problematyka wzorców i zasad działania administracji na nowo nabierała fundamentalnego znaczenia. W przestrzeni publicznej toczą się spory o kształt i cele działania administracji publicznej, która staje w obliczu wielu nowych wyzwań i oczekiwań społecznych.

Opracowanie obejmuje zbiór 64 tekstów, w których dokonano analizy tego zagadnienia w aspekcie zarówno obowiązujących aktów normatywnych, jak również ukierunkowanych na przyszłość koncepcji zmian w prawie, mających na celu modernizację i udoskonalenie administracji. Publikacja podzielona została na pięć części prezentujących wybrane problemy z zakresu prawa administracyjnego ustrojowego, materialnego, proceduralnego, prawa ochrony środowiska oraz modernizacji i udoskonalania administracji publicznej.

Autorzy książki to specjalizujący się w problematyce prawa administracyjnego oraz nauki administracji reprezentanci wiodących ośrodków akademickich, wśród których znaleźli się także praktycy, w tym sędziowie sądów administracyjnych, członkowie samorządowych kolegiów odwoławczych oraz innych urzędów władzy publicznej, a także radcowie prawni i adwokaci.

Książka „Wzorce i zasady działania współczesnej administracji publicznej” - oprawa twarda - Wydawnictwo Wolters Kluwer business.

Książka posiada 968 stron i została wydana w 2020 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Wzorce i zasady działania współczesnej administracji publicznej"
Barbara Jaworska-Dębska, Przemysław Kledzik, Janusz Sługocki (red.) - autor m.in.:
Prawo administracyjne materialne - okładka książki
Prawo administracyjne materialne Zofia Duniewska, Barbara Jaworska-Dębska, Ewa Olejniczak-Szałowska, Małgorzata Stahl (red.);
Prawo administracyjne materialne - okładka książki
Prawo administracyjne materialne Zofia Duniewska, Barbara Jaworska-Dębska, Ewa Olejniczak-Szałowska, Małgorzata Stahl;