pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Wznowienie postępowania administracyjnego w sprawie pozwolenia na budowę

Autor książki:

Agnieszka Damasiewicz

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wolters Kluwer business
Rok wyd.: 2022
Oprawa: twarda
Ilość stron: 280 s.
EAN: 9788382464153
ISBN: 978-83-8246-415-3
Data: 2022-03-11
119.04 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Publikacja ma szczególny charakter, ponieważ z jednej strony zawiera pogłębioną analizą naukową przedstawianych problemów, a z drugiej strony nie zaniedbuje potrzeb praktyków, którzy poszukują argumentacji przy rozwiązywaniu problemów w postępowaniach przed organami administracji architektoniczno-budowlanej oraz przed sądami.

Ponadto pokazuje, jak istotne jest odpowiednie skonstruowanie granic wznowionego postępowania tak, aby nie stało się ono narzędziem nieuzasadnionej ingerencji w proces budowlany. Jest to w szczególności uzasadnione dlatego, że wznowienie postępowania ma miejsce zwykle w sytuacji, gdy pozwolenie na budowę jest w trakcie realizacji, a niekiedy inwestycja jest już nawet zrealizowana.

Wyeksponowany jest też istotny aspekt dotyczący inicjatywy wszczęcia tego postępowania w kontekście odrębnej, niż w Kodeksie postępowania administracyjnego, definicji strony w postępowaniu o pozwolenie na budowę. W grę wchodzi kolizja prawa własności różnych podmiotów, którą należy rozwiązać stosując nie tylko przepisy Kodeksu postępowania administracyjnego, Prawa Budowlanego ale także zasadę proporcjonalności, mającej swoje źródło w Konstytucji RP.

W publikacji kompleksowo omówiono cały proces wznowienia postępowania w sprawie udzielenia pozwolenia na budowę. Przedstawiono w niej m.in.:
- przesłanki, cel i granice wznowienia postępowania;
- tryb i termin wniesienia podania o wznowienie postępowania;
- formę wszczęcia oraz odmowy wszczęcia postępowania w sprawie wznowienia;
- dopuszczalność wstrzymania wykonania decyzji i ograniczenie dopuszczalności uchylenia decyzji w wyniku wznowienia;
- instancyjność w decyzjach wznowieniowych;
- skutki dla realizowanego lub oddanego do użytku, przedsięwzięcia budowlanego.

Publikacja jest przeznaczona dla przedstawicieli zawodów prawniczych - adwokatów, radców prawnych, sędziów. Zainteresuje również urzędników oraz przedstawicieli nauki.

Książka "Wznowienie postępowania administracyjnego w sprawie pozwolenia na budowę" - Agnieszka Damasiewicz - oprawa twarda - Wydawnictwo Wolters Kluwer business. Książka posiada 280 stron i została wydana w 2022 r. Cena 119.04 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.