pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Wzgórze psów
Tytuł książki:

Wzgórze psów

Autor książki:

Jakub Żulczyk

Dane szczegółowe:
Wydawca: Świat Książki
Rok wyd.: 2017
Oprawa: miękka
Ilość stron: 864 s.
Wymiar: 125x195 mm
EAN: 9788380318618
ISBN: 978-83-8031-861-8
Data: 2017-11-15
25.59  29.90  4.31 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Dojrzała książka autora kultowych powieści Ślepnąc od świateł i Zrób mi jakąś krzywdę oraz współtwórcy serialu "Belfer".

Zimna, ciemna warmińsko-mazurska prowincja. Na jej tle doskonale skonstruowany mroczny thriller: zaskakujący, niepokojący, wciągający od pierwszej strony. Ale to tylko najprostsze odczytanie nowej powieści Żulczyka. Tajemnicze zaginięcia ludzi, makabryczne odkrycia związane z ich odnalezieniem, dramat rodzinny głównego bohatera to pretekst do mistrzowsko nakreślonego portretu lokalnej społeczności oraz uwikłanej w miejscowe układy rodziny. Żulczyk pokazuje, jak ojcowie niszczą swoich synów, mężowie - żony, przyjaciele - przyjaciół. Zajmuje go pamięć o krzywdzie i wybiórczość tej pamięci. Prowincja Polski jako miejsce, w którym widać metafizyczną prawdę o "polskim losie" i Warszawa jako miejsce, gdzie przyjezdny z prowincji może wygrać albo przegrać, ale nie może spokojnie żyć. Czy karą za zło może być inne zło? Gdzie jest granica w wymierzaniu sprawiedliwości? Jak zwykle Żulczyka interesuje to, co kryje się pod powierzchnią.

Jakub Żulczyk (1983 r.) - pisarz, scenarzysta, felietonista. Pochodzi z Mazur, studiował w Olsztynie i Krakowie, mieszka i pracuje w Warszawie. Zadebiutował w 2006 r. w wydawnictwie Lampa i Iskra Boża książką młodzieżowo-romantyczną Zrób mi jakąś krzywdę. Autor powieści: Radio Armageddon (2008; przeniesiona na deski Teatru Współczesnego we Wrocławiu w 2014), Instytut (2010) i Ślepnąc od świateł (2014; nominowana do Paszportów Polityki i do Gwarancji Kultury) oraz dwóch części fantastyczno- przygodowego cyklu Zmorojewo. Współtwórca popularnego serialu "Belfer". Razem z Krzysztofem Skoniecznym napisał sześcioodcinkowy miniserial dla telewizji HBO na podstawie swojej powieści Ślepnąc od świateł. Publikował m.in. w: "Polityce", "Dzienniku", "Wprost" i "Playboyu".

Książka "Wzgórze psów" - Jakub Żulczyk - oprawa miękka - Wydawnictwo Świat Książki. Książka posiada 864 stron i została wydana w 2017 r. Cena 25.59 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Wzgórze psów"
Jakub Żulczyk - autor m.in.:
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Testament - okładka książki
Testament Remigiusz Mróz
Hashtag - okładka książki
Hashtag Remigiusz Mróz
Radio Armageddon - okładka książki
Radio Armageddon Jakub Żulczyk
Dallas 63 - okładka książki
Dallas 63 Stephen King
Królestwo - okładka książki
Królestwo Szczepan Twardoch
Czarna Madonna - okładka książki
Czarna Madonna Remigiusz Mróz
Produkty podobne:
Blizna - okładka książki
Blizna Sharon Bolton
Wzgórze Piastów - okładka książki
Wzgórze Piastów Krzysztof Koziołek
Już jesteś martwa - okładka książki
Już jesteś martwa Sharon Bolton
Perfekcyjna śmierć - okładka książki
Perfekcyjna śmierć Helen Fields
Już jesteś martwa - okładka książki
Już jesteś martwa Sharon Bolton