pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Radio Armageddon
Tytuł książki:

Radio Armageddon

Autor książki:

Jakub Żulczyk

Dane szczegółowe:
Wydawca: Świat Książki
Rok wyd.: 2015
Oprawa: twarda
Ilość stron: 544 s.
Wymiar: 135x215 mm
EAN: 9788379436132
ISBN: 978-83-7943-613-2
Data: 2015-01-13
28.71  36.90  8.19 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h
Poprawione wydanie kultowej dla wielu czytelników powieści. Przejmujący obraz zbiorowej samotności w czasach, kiedy każdy gest sprzeciwu prędzej czy później zamienia się w towar, oraz w świecie, w którym każde wypowiedziane słowo ostatecznie staje się po prostu hałasem. Tej powieści nie można przeoczyć: to nasz czas i nasz świat.

Tytułowy zespół Radio Armageddon, założony przez czworo znajomych, ma być wyrazem odmienności, a równocześnie pełnego furii buntu przeciwko spłyconej i wszędobylskiej rzeczywistości. Sprawy komplikują się, kiedy w niewiadomych okolicznościach ginie jego lider, Cyprian, a sama rzeczywistość okazuje się całkowicie ometkowana, niepodatna na gniew ani idealizm, za to w każdej sferze bezlitośnie rządzona przez znacznie potężniejsze mechanizmy sprzedaży i kupna.

Współczesny świat, pokazany przez Jakuba Żulczyka, staje się wściekłym i równocześnie bezradnym krzykiem pokolenia urodzonego po 1989 roku, dla którego dobra konsumpcyjne i odniesienia historyczne nie odgrywają już znaczącej roli (Wszystko już było, więc skoro mamy wszystko, nie mamy nic - jak cynicznie stwierdza jeden z bohaterów), natomiast świadomość nieustającego podlegania formatowaniu przez media, slogany reklamowe, wolnorynkową pseudoideologię okazuje się niezmiernie dotkliwa.

Jakub Żulczyk (1983 r.) - pisarz, felietonista, scenarzysta. Pochodzi z Mazur, studiował w Olsztynie i Krakowie, mieszka i pracuje w Warszawie. Zadebiutował w 2006 r., w wydawnictwie Lampa i Iskra Boża, powieścią młodzieżowo-romantycznąZrób mi jakąś krzywdę ". Autor powieści Instytut" (2010), dwóch części fantastyczno-przygodowego cyklu o Tytusie Grójeckim,Zmorojewo" iŚwiątynia" oraz bestsellerowego Ślepnąc od świateł, felietonów i artykułów (m.in. do Wprost",Dziennika",Playboya",Przekroju",Tygodnika Powszechnego "), scenariuszy filmowych i telewizyjnych, a także książeczki dla dzieci Zdarzenie nad strumykiem ". Stypendysta programu Willa Decjusza, zwycięzca międzynarodowego konkursu na esej Young Euro Connect.

Książka "Radio Armageddon" - Jakub Żulczyk - oprawa twarda - Wydawnictwo Świat Książki. Książka posiada 544 stron i została wydana w 2015 r. Cena 28.71 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]