pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko: autor tytuł  24h
»
»
Wyzwania metodologiczne. Diagnoza potrzeb i ewaluacja wsparcia wśród...
książka:

Wyzwania metodologiczne. Diagnoza potrzeb i ewaluacja wsparcia wśród osób z ograniczeniami sprawności

Dane szczegółowe:
Wydawca: Scholar
Rok wyd.: 2010
Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Ilość stron: 124 s.
Wymiar: 160x230 mm
EAN: 9788373834200
ISBN: 978-83-7383-420-0
Data: 2019-09-26
pozycja niedostępna

Wyzwania metodologiczne. Diagnoza potrzeb i ewaluacja wsparcia wśród osób z ograniczeniami sprawności - Anna I. Brzezińska, Piotr Rycielski, Kamil Sijko - opis książki:

Seria Aktywność Zawodowa Osób z Ograniczeniami Sprawności to 13 tomów prezentujących wyniki badań przeprowadzonych w ramach systemowego projektu badawczego "Ogólnopolskie badanie sytuacji, potrzeb i możliwości osób niepełnosprawnych".

Celem projektu było opracowanie rekomendacji dla ogólnokrajowej strategii na rzecz zwiększenia aktywności społeczno-zawodowej osób z ograniczeniami sprawności, szczególnie z rzadko występującymi oraz sprzężonymi (złożonymi). Badania przeprowadzono w 2009 roku w dwóch etapach. Etap I został zrealizowany przez Zespół Badawczy SWPS w Warszawie, etap II przez Instytut Badania Rynku i Opinii Millward Brown SMG/KRC.

W etapie I zbadano ponad 2 tys. osób. Analizowano różne obszary funkcjonowania dorosłych osób niepełnosprawnych, m.in. podleganie działaniu stereotypów społecznych, spostrzeganie swojego życia, orientacja temporalna, tożsamość i poczucie dorosłości, etapy radzenia sobie z utratą sprawności, funkcjonowanie w społecznościach lokalnych i wirtualnych, samoakceptacja, jakość życia, partycypacja społeczna i obywatelska, komunikacjai funkcjonowanie w grupie, poczucie więzi, planowanie swego życia. W etapie II pomiarem objęto grupę 100 tys. osób niepełnosprawnych z różnymi ograniczeniami sprawności. W badaniach kwestionariuszowych pytano o sytuację gospodarstwa domowego, ograniczenia sprawności i ich przyczyny, sytuację rodzinną, wykształcenie i aktywność zawodową oraz potrzeby i rodzaj otrzymywanego wsparcia. Wszystkie tomy w serii kończą się rekomendacjami dotyczącymi warunków koniecznych dla (1) pełniejszej integracji społecznej osób z ograniczeniami sprawności w ich środowisku życia i (2) skuteczniejszej aktywizacji zawodowej, przede wszystkim na otwartym rynku pracy.

Książka „Wyzwania metodologiczne. Diagnoza potrzeb i ewaluacja wsparcia wśród osób z ograniczeniami sprawności” - oprawa Miękka ze skrzydełka - Wydawnictwo Scholar.

Książka posiada 124 stron i została wydana w 2010 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Wyzwania metodologiczne. Diagnoza potrzeb i ewaluacja wsparcia wśród..."
Anna I. Brzezińska, Piotr Rycielski, Kamil Sijko - autor m.in.:
Psychologia rozwoju człowieka - okładka książki
Psychologia rozwoju człowieka Anna I. Brzezińska, Beata Ziółkowska, Karolina Appelt;
Psychologiczne portrety człowieka - okładka książki
Psychologiczne portrety człowieka Anna I. Brzezińska (red.);