pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Wyznania. Seria: Wielkie dzieła filozoficzne

Autor książki:

Jean Jacques Rousseau

Dane szczegółowe:
Wydawca: Zielona Sowa
Rok wyd.: 2003
Oprawa: miękka
Ilość stron: 510 s.
Wymiar: 145x205 mm
EAN: 9788373892989
ISBN: 83-7389-298-2
Data:2001-01-04
Cena wydawcy: 29.00 złpozycja niedostępna

Opis książki:

Seria przedstawia najwybitniejsze dzieła filozoficzne, które odegrały szczególnie doniosłą rolę w kształtowaniu współczesnej cywilizacji. Prace wybitnych filozofów, opatrzone przypisami i przystępnymi komentarzami, pobudzą Czytelnika do istotnych pytań i pozwolą mu lepiej zrozumieć otaczający go świat. Jean Jacques Rousseau (1712-78) - znakomity francuski filozof i pisarz; jeden z głównych reprezentantów oświecenia, współautor Wielkiej encyklopedii francuskiej; genialny samouk, obrońca naturalnej, płynącej z głębi serca uczuciowości. Zdobył sławę Rozprawą o naukach i sztukach, w której przedstawił tezę o zgubnym wpływie cywilizacji na człowieka. Napisał m.in. O początku i zasadach nierówności między ludźmi. Umowę społeczną, a także powieści Emil i Nowa Heloiza. Swoje burzliwe życie opisał w odważnej, kontrowersyjnej autobiografii pt. Wyznania.

Imam się przedsięwzięcia, które dotychczas nie miało przykładu i nie będzie miało naśladowcy. Chcę pokazać moim bliźnim człowieka w całej prawdzie jego natury; a tym człowiekiem będę ja. Ja sam. Czuję moje: serce i znam ludzi. Nie jestem podobny do żadnego z tych, których widziałem; śmiem wierzyć, iż nie jestem podobny do żadnego z istniejących. Jeśli nie lepszy, w każdym razie jestem inny. Czy natura uczyniła źle czy dobrze, mszcząc formę, w której mnie odlała, o tym wolno będzie sądzić dopiero po przeczytaniu tych kartek.

Jean Jacques Rousseau Wyznania

Książka "Wyznania. Seria: Wielkie dzieła filozoficzne" - Jean Jacques Rousseau - oprawa miękka - Wydawnictwo Zielona Sowa. Książka posiada 510 stron i została wydana w 2003 r.

Spis treści:

Od tłumacza

Księga pierwsza
Księga dmga
Księga trzecia
Księga czwarta
Księga piąta
Księga szósta
Księga siódma
Księga ósma
Księga dziewiąta
Księga dziesiąta
Księga jedenasta
Księga dwunasta

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]