pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Wywiad diagnostyczny z dziećmi i młodzieżą. Rozpoznanie zgodne z DSM-5
Tytuł książki:

Wywiad diagnostyczny z dziećmi i młodzieżą. Rozpoznanie zgodne z DSM-5

Autor książki:

James Morrison, Kathryn Flegel

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego
Rok wyd.: 2018
Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Ilość stron: 528 s.
Wymiar: 170x240 mm
EAN: 9788323344407
ISBN: 978-83-2334-440-7
Data: 2018-07-09
75.20  91.90  16.7 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Wywiad diagnostyczny z dziećmi i młodzieżą. Rozpoznanie zgodne z DSM-5 - James Morrison, Kathryn Flegel - opis książki:

Kompendium wiedzy diagnostycznej dostosowane do obowiązującej klasyfikacji.

Sprawdzony podręcznik, dzięki któremu tysiące klinicystów i studentów zdobyły umiejętności niezbędne do badania niemowląt, dzieci i nastolatków z problemami psychicznymi o różnym charakterze. Objaśniając zarówno sztukę, jak i metodę naukową diagnozowania dziecka, książka ta łączy trafne porady dotyczące przeprowadzania wywiadu z ważnymi informacjami na temat różnorodnych zaburzeń psychicznych i behawioralnych. Opracowanie zostało dostosowane do klasyfikacji DSM-5 oraz ICD-10-CM - zawiera obowiązujące obecnie kody i terminologię. Dodatkowo wzbogacono je o opisy prototypów, zwięźle ukazujące istotę kryteriów DSM-5.

Autorzy, prowadząc czytelnika krok po kroku przez proces wstępnego wywiadu, wyjaśniają, jak nawiązać dobrą relację z dzieckiem i rodzicami oraz wydobyć informacje potrzebne do postawienia roboczego rozpoznania. Strategie komunikowania się z dziećmi w różnym wieku z wykorzystaniem zabawek, rysunków, lalek i innych form zabawy zilustrowano przykładowymi transkrypcjami wywiadów, opatrzonymi przypisami. W książce szczegółowo omówiono zaburzenia rozpoznawane zwykle po raz pierwszy w dzieciństwie, jak również zaburzenia teoretycznie typowe dla osób dorosłych, które występują niekiedy u młodszych pacjentów. Kryteria DSM-5 przełożono na prosty, zrozumiały język, zwracając uwagę na różnice rozwojowe dotyczące obrazu klinicznego.

Podręcznik uzupełniają uwagi dotyczące kodowania, praktyczne wskazówki potrzebne do przeprowadzenia wywiadu, żywe opisy kliniczne, przykladowy raport pisemny oraz kwestionariusz dla rodziców, z którego można skorzystać w trakcie pracy. To doskonała lektura dla klinicystów, terapeutów i studentów takich specjalności, jak psychologia kliniczna dziecka, psychiatria, poradnictwo, praca socjalna i psychologia szkolna.

Książka „Wywiad diagnostyczny z dziećmi i młodzieżą. Rozpoznanie zgodne z DSM-5” - oprawa Miękka ze skrzydełka - Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego. Książka posiada 528 stron i została wydana w 2018 r. Cena 75.20 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Wywiad diagnostyczny z dziećmi i młodzieżą. Rozpoznanie zgodne z DSM-5"
James Morrison, Kathryn Flegel - autor m.in.:
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Produkty podobne: