pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
 
książka:

Wyspa w kałuży

Dane szczegółowe:
Wydawca: Novae Res
Rok wyd.: 2019
Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Ilość stron: 370 s.
EAN: 9788381475549
ISBN: 978-83-8147-554-9
Data: 2019-09-20
25.54  37.99  12.45 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Wyspa w kałuży - Lech Foremski - opis książki:

Pasjonująca opowieść o dojrzewaniu z PRL-em w tle
Krzysztof ma osiem lat, gdy zaczyna się jego wieloletnia przyjaźń z Bogusiem, którego ojciec jest wysoko postawionym działaczem partyjnym. Chłopiec jeszcze nie wie, co właściwie oznacza termin ?partyjna szycha?, ale starszy od niego o dwa lata kolega, któremu pozycja ojca daje poczucie wyjątkowości i bezkarności, staje się dla niego mentorem i przewodnikiem w drodze do dorosłości. Coraz częściej jednak ta droga wiedzie przez niebezpieczne manowce, a przyjaciel zaczyna jawić się niczym osobisty diabeł kusiciel. Ale gdzie zło, tam musi być i dobro. Pojawi się ono w życiu szesnastoletniego już Krzysztofa w postaci kobiety...

Bardzo poruszająca powieść o drodze chłopca, który staje się mężczyzną. Historia, w której kluczowe są ludzkie relacje oraz człowieczeństwo, a także stawanie naprzeciw wrogiemu systemowi.

Maria Soczówka, www.ksiazkomania17.blogspot.com
Nie spodziewałam się aż tak mocnej powieści. Jest to frapująca historia o chłopcu pozbawionym odpowiedniej opieki i wzorców. "Wyspa w kałuży" to ambitna lektura, która wywołuje emocje i angażuje czytelnika.

Marta Ginter, www.instagram.com/marta.ginter
Poruszająca zatopiona w oparach PRL-u powieść o dojrzewaniu, która dosadnie uwypukla realia życia w tamtej epoce. Myślę, że historia Krzysztofa mogłaby być historią każdego z nas.

Wioleta Sadowska, www.subiektywnieoksiazkach.pl
Porywająca powieść o dorastaniu, samotności, manipulacji, toksycznej znajomości, pragnieniu bliskości oraz przekraczaniu pewnych granic. Nostalgiczna, zaskakująca i niebywale poruszająca. Zdecydowanie warta uwagi.

Katarzyna Tuszyńska-Jąkalska, www.instagram.com/wielbicielka_ksiazek
Lech Foremski Od 1982 roku przebywający na emigracji w USA. Profesjonalny fotograf, amator malarz, rzeźbiarz i grafik. Autor artykułów, esejów, słuchowisk, a także współautor reportaży radiowych. Był twórcą polonijnej audycji radiowej Quo Vadis w Cleveland w stanie Ohio oraz tłumaczem i lektorem amerykańskiego filmu: Katolicyzm. Kryzys Wiary. Obecnie współpracuje z miesięcznikiem polonijnym "Forum" wydawanym przez Polish-American Cultural Center.

Autor pracuje także nad kolejną książką, która będzie opisywała losy bohaterów Wyspy w kałuży.

Książka „Wyspa w kałuży” - oprawa Miękka ze skrzydełka - Wydawnictwo Novae Res.

Książka posiada 370 stron i została wydana w 2019 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Wyspa w kałuży"
Produkty podobne:
Kruso - okładka książki
Kruso Lutz Seiler
Utwory zebrane. Tom 4 - okładka książki
Utwory zebrane. Tom 4 Antoni Pieńkowski
Wyspa - okładka książki
Wyspa Żanna Słoniowska
Zielona wyspa - okładka książki
Zielona wyspa Igor Ostachowicz