pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Wypełnić pustkę. Pokonaj skutki zaniedbania emocjonalnego z dzieciństwa

Autor książki:

Jonice Webb, Christine Musello

Dane szczegółowe:
Wydawca: Zwierciadło
Rok wyd.: 2022
Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Ilość stron: 300 s.
Wymiar: 145x205 mm
EAN: 9788381324250
ISBN: 978-83-8132-425-0
Data: 2022-10-25
28.80  44.90  16.1 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

To książka o tym, czego zabrakło Ci w dzieciństwie, jakie są tego konsekwencje w dorosłym życiu i co możesz zrobić, aby uporać się z emocjonalnymi blokadami.

Wspomnienia z dzieciństwa to niemal dla wszystkich bardzo drażliwy temat. Nasz charakter kształtują zarówno rodzinne wakacje, sukcesy w nauce, przyjaźnie jak i konflikty, rywalizacja między rodzeństwem, problemy w szkole, czy tragiczne zdarzenia. Niektórzy z nas mają dodatkowo poczucie, że w ich życiu coś się nie zdarzyło lub czegoś im zabrakło.

Wiele osób (pozornie szczęśliwych) w głębi duszy nie czuje spełnienia lub więzi z otoczeniem. Stawiają sobie pytania:

czy mogę czuć się szczęśliwszy,

dlaczego nie osiągnąłem więcej,

czego mi brakuje

Często te pytania zadają ludzie przekonani, że mieli szczęśliwe dzieciństwo i kochających oraz troskliwych rodziców. Czy na pewno tak było
Z poradnika dowiesz się m.in.: czym jest zaniedbanie emocjonalne, jakie mogą być rodzaje rodzicielstwa, co czuje dorosłe dziecko zaniedbane emocjonalnie w dzieciństwie, jak poradzić sobie w dorosłym życiu i zaopiekować się sobą, dlaczego akceptowanie i wyrażanie uczuć oraz rozpoznawanie własnych emocji w relacjach z innymi jest ważne, jak przerwać cykl zaniedbania emocjonalnego i stać się wystarczająco dobrym rodzicem.

Jonice Webb wykorzystując przykłady z życia pacjentów zmagających się z lękami, smutkiem, czy poczuciem pustki, przybliża temat zaniedbania emocjonalnego. Proponuje również konkretne rozwiązania problemów osób, które go doświadczyły. Jonice Webb Jest doktorem psychologii klinicznej i od 1991 roku posiada licencję na prowadzenie praktyki. Ma szerokie doświadczenie w badaniach naukowych, testach psychologicznych i psychoterapii. W trakcie swojej kariery Webb pełniła funkcję kierowniczki trzech dużych klinik ambulatoryjnych. Obecnie prowadzi prywatną praktykę psychoterapeutyczną w Lexington w stanie Massachusetts, specjalizującą się w terapii par i młodzieży. Jonice Webb mieszka obecnie w okolicach Bostonu z mężem i dwójką dzieci.

Książka "Wypełnić pustkę. Pokonaj skutki zaniedbania emocjonalnego z dzieciństwa" - Jonice Webb, Christine Musello - oprawa Miękka ze skrzydełka - Wydawnictwo Zwierciadło. Książka posiada 300 stron i została wydana w 2022 r. Cena 28.80 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]