pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Dorośli wychowani w rodzinach z problemem alkoholowym. Uwolnij się od trudnej przeszłości, wykorzystując techniki CBT

Autor książki:

Kara Lissy

Dane szczegółowe:
Wydawca: Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne
Rok wyd.: 2023
Oprawa: miękka
Ilość stron: 176 s.
Wymiar: 190x245 mm
EAN: 9788382581041
ISBN: 978-83-8258-104-1
Data: 2023-04-18
54.30 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Jeśli zdarzyło ci się dorastać w rodzinie z problemem alkoholowym, to związana z tym trauma może stale wpływać na twoje życie - zarówno osobiste, jak i zawodowe. Takie dzieciństwo odciska na nas swoje piętno i kształtuje wiele szkodliwych wzorców zachowania. Nie oznacza to jednak, że nie możesz nic zrobić. Ta książka krok po kroku przeprowadzi cię przez proces zdrowienia: pomoże ci stopniowo zrezygnować ze strategii radzenia sobie, które już ci nie służą, oraz wypracować nowe wzorce zachowania.

- Przyjrzysz się swojej przeszłości i zrozumiesz, jak mogła na ciebie wpłynąć oraz w jaki sposób dysfunkcja z dzieciństwa przejawia się obecnie.

- Zaakceptujesz przeszłość, której nie jesteś w stanie zmienić, i skupisz się na uzdrowieniu teraźniejszości.

- Zbudujesz zdrowe poczucie własnej wartości.

- Przezwyciężysz negatywny dialog wewnętrzny, a także przepracujesz poczucie winy i wstyd.

- Zdobędziesz konkretne umiejętności, które pomogą ci w tworzeniu zdrowych relacji.

- Przekonasz się, co oznacza bliskość z sobą, i nauczysz się okazywać sobie życzliwość.

Książka jest napisana w sposób niezwykle przystępny, wciągający, skłaniający do myślenia. Autorka dokładnie opisuje dynamikę rodziny z problemem alkoholowym i pomaga zrozumieć, jak przeszłość wpływa na teraźniejszość i przyszłość. Przekonasz się, że wiele osób ma podobne doświadczenia jak ty, i zyskasz narzędzia, które pomogą ci uporać się z traumą przeżytą w dzieciństwie. Poradnik jest tak skonstruowany, że pozwala na samodzielną pracę we własnym tempie.

W książce znajdziesz:
- WSPIERAJĄCE ĆWICZENIA
Sięgnij po wsparcie w formie przystępnych ćwiczeń, aby zwalczyć negatywną narrację wewnętrzną, nauczyć się stawiać granice, przepracować poczucie winy i wstyd, zbudować bliskość ze sobą oraz z innymi ludźmi.

- SPRAWDZONE TECHNIKI
Odbuduj to, co zostało zniszczone, wykorzystując skuteczne metody terapeutyczne, w tym techniki poznawczo-behawioralne, trening asertywności oraz inne strategie zweryfikowane empirycznie.

- PRZYKŁADY Z ŻYCIA
Poznaj historie osób, które miały podobne doświadczenia jak ty, aby uświadomić sobie, że nie jesteś wyjątkiem, i zrozumieć, dlaczego to, z czym się zmagasz, nie jest twoją winą.

Książka "Dorośli wychowani w rodzinach z problemem alkoholowym. Uwolnij się od trudnej przeszłości, wykorzystując techniki CBT" - Kara Lissy - oprawa miękka - Wydawnictwo Gdańskie Psychologiczne. Książka posiada 176 stron i została wydana w 2023 r. Cena 54.30 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.