pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
 
Księgarnia »
Książki »
»
Wypadek drogowy a zadośćuczynienie. Jak uzyskać odszkodowanie nawet...
książka:

Wypadek drogowy a zadośćuczynienie. Jak uzyskać odszkodowanie nawet przy współsprawstwie? Stopień przyczynienia się do zaistnienia wypadku

Dane szczegółowe:
Wydawca: ASPRA-JR
Rok wyd.: 2019
Oprawa: miękka
Ilość stron: 120 s.
Wymiar: 140x200 mm
EAN: 9788375459739
ISBN: 978-83-7545-973-9
Data: 2019-09-13
Cena wydawcy: 20.00 złpozycja niedostępna

Wypadek drogowy a zadośćuczynienie. Jak uzyskać odszkodowanie nawet przy współsprawstwie? Stopień przyczynienia się do zaistnienia wypadku - Marek Tomasiak - opis książki:

Z wieloletniego doświadczenia jako biegły sądowy do spraw wypadków komunikacyjnych wiem, jak wiele osób w momencie zaistnienia wypadku lub kolizji drogowej jest zdezorientowanych. Skłoniło mnie to do przygotowania tej publikacji. Mam nadzieję, że pomoże ona poszkodowanym znaleźć odpowiedź na część pytań i ułatwi przejście przez procedury odszkodowawcze. Publikacja dotyczy bezpieczeństwa w ruchu drogowym w Polsce, bardzo wysokich społecznych i materialnych kosztów wypadków i kolizji (około 2 miliony zł za wypadek ciężki i śmiertelny). Niestety ten koszt jest niewspółmierny do niskich odszkodowań wypłacanych przez towarzystwa ubezpieczeniowe. Prezentowane są tu wykładnie prawne sądów powszechnych służące dochodzeniu odszkodowań za doznaną krzywdę w wypadku komunikacyjnym. Określenie procentowe, stopnia przyczynienia się każdego uczestnika wypadku do jego zaistnienia, jest nowym podejściem do egzekwowania praw osób poszkodowanych. Współudział poszkodowanego w wypadku drogowym, nie przekreśla dochodzenia praw odszkodowawczych w postępowaniu cywilnym.

dr inż. Marek Tomasiak

Książka „Wypadek drogowy a zadośćuczynienie. Jak uzyskać odszkodowanie nawet przy współsprawstwie? Stopień przyczynienia się do zaistnienia wypadku” - oprawa miękka - Wydawnictwo ASPRA-JR.

Książka posiada 120 stron i została wydana w 2019 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Wypadek drogowy a zadośćuczynienie. Jak uzyskać odszkodowanie nawet..."
Marek Tomasiak - autor m.in.:
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Logistyka dla inżynierów - okładka książki
Logistyka dla inżynierów Stanisław Niziński, Józef Żurek, Krzysztof Ligier
Status prawny kota w polsce - okładka książki
Status prawny kota w polsce Natalia Dobrowolska