pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
 
Księgarnia »
Książki »
»
Wychowawca w pedagogice Ignacjańskiej
książka:

Wychowawca w pedagogice Ignacjańskiej

Dane szczegółowe:
Wydawca: WAM
Rok wyd.: 2013
Oprawa: miękka
Ilość stron: 400 s.
EAN: 9788327700834
ISBN: 978-83-277-0083-4
Data: 2014-04-29
Cena wydawcy: 49.00 złpozycja niedostępna

Wychowawca w pedagogice Ignacjańskiej - Ewa Dybowska - opis książki:

Publikacja opisuje kształtowany przez pedagogikę ignacjańską model wychowawcy. Pedagogika ta, odwołując się do Ćwiczeń duchownych, kreśli obraz wychowawcy. Jego charakterystyczną właściwością jest między innymi daleko idąca tolerancja, dzięki czemu w jezuickim systemie edukacji możliwe jest kształcenie zarówno osób pochodzących ze środowisk wierzących, jak i niewierzących. Założenie to wynika z inspirowanego Ćwiczeniami duchownymi rozumienia edukacji jako poszukiwania prawdy. Poszukiwanie to ma się dokonywać przede wszystkim w wymiarze naturalnym, a dopiero w drugiej kolejności w wymiarze religijnym (z recenzji prof. dr. hab. Zbigniewa Marka SJ)
Publikacja wypełnia lukę w polskiej pedagogice chrześcijańskiej, dotyczącej wychowawczego aspektu ignacjańskiego charyzmatu, a w szczególności jej teoretycznego, systematycznego i metodologicznego opracowania. (…) Autorka podjęła naukową refleksję nad aktualnością pedagogiki ignacjańskiej, która może pomóc współczesnym wychowawcom stawać się bardziej skutecznymi w procesie wychowania, może pomóc w prowadzeniu młodych ludzi ku lepszej jakości życia i dążeniu do doskonałości swojego człowieczeństwa (z recenzji ks. dr. hab. Czesława Kustry, prof. UMK)
Ewa Dybowska - doktor nauk humanistycznych w zakresie pedagogiki, adiunkt w Instytucie Nauk o Wychowaniu Akademii Ignatianum w Krakowie. Obszar zainteresowań: pedagogika ignacjańska, pedagogika rodziny, praca socjalna z rodziną oraz inspiracje pedagogiki ignacjańskiej w pracy socjalnej z rodziną. Autorka artykułów z zakresu pedagogiki ignacjańskiej oraz pracy z rodziną. Członek Zespołu Pedagogiki Chrześcijańskiej działającego pod patronatem Komitetu Nauk Pedagogicznych PAN. Członek Polskiego Towarzystwa Pedagogicznego (PTP) Oddział Kraków.

Książka „Wychowawca w pedagogice Ignacjańskiej” - oprawa miękka - Wydawnictwo WAM.

Książka posiada 400 stron i została wydana w 2013 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Wychowawca w pedagogice Ignacjańskiej"
Ewa Dybowska - autor m.in.: