pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Wybrani przez Boga. Tak żyli pierwsi chrześcijanie

Autor książki:

ks. Mariusz Rosik

Dane szczegółowe:
Wydawca: eSPe
Rok wyd.: 2024
Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Ilość stron: 464 s.
EAN: 9788382013047
ISBN: 978-83-8201-304-7
Data: 2024-02-08
32.36 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Opis książki:

Poznaj prawdziwe historie Wybranych, ludzi, którzy spotkali Jezusa i otrzymali misję opowiadania o tym na całym świecie.

Ksiądz profesor Mariusz Rosik, wybitny polski biblista - korzystając z najnowszych ustaleń studiów biblijnych i posługując się tekstami tradycji Kościoła - czyta i komentuje rozdział po rozdziale Dzieje Apostolskie, czyli księgę Nowego Testamentu opisującą życie pierwszych chrześcijan. Opisując świat i codzienne życie pierwszych uczniów Jezusa, ksiądz Rosik nie ogranicza się tylko do tekstu Nowego Testamentu, ale sięga po apokryfy i teksty autorów greckich i żydowskich oraz przybliża odkrycia współczesnej archeologii. Przywołuje też fascynujące dzieje biblijnych manuskryptów. Dzięki temu mamy okazję poznać szerokie tło kulturowe świata, w którym żyli chrześcijanie pierwszego pokolenia oraz barwne historie ludzi, którzy zostali wybrani przez Boga, by prawdę o Chrystusie Zmartwychwstałym głosić całemu światu, i którzy za tę prawdę nierzadko oddawali swe życie. Ta lektura to świetnie napisana opowieść o pierwszych chrześcijanach i niezwykła przygoda dla ducha i intelektu.

ks. Mariusz Rosik - biblista, profesor nauk teologicznych, wykładowca na Papieskim Wydziale Teologicznym we Wrocławiu. Jest autorem wielu publikacji na tematy biblijne i teologiczne, m.in. Miriam z Nazaretu, Jezus Galilejczyk. Lew z pokolenia Judy, Arka i gołębica. Jego pasją, oprócz Biblii, są podróże. Prowadzi własną stronę internetową - www.mariuszrosik.pl.

Książka "Wybrani przez Boga. Tak żyli pierwsi chrześcijanie" - ks. Mariusz Rosik - oprawa Miękka ze skrzydełka - Wydawnictwo eSPe. Książka posiada 464 stron i została wydana w 2024 r. Cena 32.36 zł. Zapraszamy na zakupy!