pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Wszystko, co mamy

Autor książki:

Golnaz Hashemzadeh Bonde

Dane szczegółowe:
Wydawca: Muza
Rok wyd.: 2018
Oprawa: miękka
Ilość stron: 224 s.
Wymiar: 135x205 mm
EAN: 9788328710443
ISBN: 978-83-2871-044-3
Data: 2018-10-09
24.84  34.90  10.06 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Iran, okres rewolucji.

Nahid poznaje Masooda w trakcie przyjęcia wydanego na jej cześć. Właśnie została przyjęta na studia medyczne. Jedna z siedmiu córek, duma rodziny. Oboje mają po 18 lat. On wierzy w wolność i jest przekonany, że należy zburzyć dawny ład. Dla Nahid walka o ideały jest jak dziecinny, naiwny sen. Rewolucja spada na nich niczym gwiezdny deszcz.

Masood wciąga Nahid w szeregi tajnej grupy podobnych do nich młodych ludzi. Roznoszą po mieście ulotki z rewolucyjnymi hasłami. Wiedzą, że ryzykują, ale to, co robią jest tak ekscytujące, tak przerażające, tak wciągające. Są przecież młodzi, są nieśmiertelni.

Wkrótce okazuje się, że za udział w przewrocie zapłacą o wiele wyższą cenę, niż mogli przypuszczać. Dramatyczne wydarzenia tamtych dni położą się mrocznym cieniem na ich dalszych losach.

Trzydzieści lat później śmiertelnie chora pielęgniarka Nahid jest przepełniona złością - na wyniszczającą ją chorobę, na personel szpitalny, na życie, na swoją dorosłą już córkę. Na wszystko, co ma związek z walką. Jednocześnie, podczas gdy jedno życie dobiega końca, inne się rozpoczyna. Może jednak nie wszystko było na darmo? Może ofiary i wyrzeczenia Nahid i Masooda miały jakiś sens?
Nahid brutalnie i bez ogródek opowiada o poczuciu winy, o trudnej miłości macierzyńskiej, o niespełnionych nadziejach i rozczarowaniach.

"Rzadko spotykany w literaturze opis kobiecego bólu i przesyconego nienawiścią zgorzknienia. (...) Wściekłość, smutek i poczucie winy. Ta powieść od pierwszych stron trzyma czytelnika w silnym uścisku."
Svenska Dagbladet

Książka "Wszystko, co mamy" - Golnaz Hashemzadeh Bonde - oprawa miękka - Wydawnictwo Muza. Książka posiada 224 stron i została wydana w 2018 r. Cena 24.84 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]