pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Ach te Czeszki!

Autor książki:

Mariusz Surosz

Dane szczegółowe:
Wydawca: Czarne
Rok wyd.: 2022
Oprawa: twarda
Ilość stron: 336 s.
Wymiar: 133x215 mm
EAN: 9788381914246
ISBN: 978-83-8191-424-6
Data: 2022-03-15
31.10 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Główną bohaterką każdego z ośmiu reportaży składających się na tę książkę jest kobieta, ale jej indywidualny los stanowi w gruncie rzeczy punkt wyjścia do opowiedzenia o Czechosłowacji w XX wieku - od międzywojnia przez czasy wojenne po Praską Wiosnę i aksamitną rewolucję. Opisując życie tych niezwykłych kobiet, okrutnie skonfrontowanych z bezwzględną historią, Mariusz Surosz udowadnia, że wciąż za mało wiemy o naszych południowych sąsiadach. Jednocześnie, konsekwentnie burząc stereotypy na temat Czechów, opowiada uniwersalną historię o ludziach żyjących w cieniu totalitaryzmów.

Do słynnego zdania Woody ego Allena o tym, że rozśmieszamy Boga naszymi planami, powinno się dodać przypis, że szczególnie dotyczy to mieszkańców środka Europy. To tutaj łobuzy od historii, szalbierze od polityki, realizując swoje chore wizje, jakże często tragicznie wpływali na życie milionów ludzi. Nadzieję, że będzie to życie szczęśliwe i spokojne, co rusz z dnia na dzień zabijano. Ale z życiem trzeba sobie jakoś radzić. Bohaterki mojej książki, moje Czeszki, choć etnicznie nie zawsze są nimi, pokazują, jak sobie z życiem radziły. Spotkanie z nimi sprawiło mi ogromną przyjemność podszytą podziwem, ale i smutkiem, że los z nimi tak bezwzględnie igrał.

Mariusz Surosz

Książka "Ach te Czeszki!" - Mariusz Surosz - oprawa twarda - Wydawnictwo Czarne. Książka posiada 336 stron i została wydana w 2022 r. Cena 31.10 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.