pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Wstęp do teorii wychowania
Tytuł książki:

Wstęp do teorii wychowania

Dane szczegółowe:
Wydawca: WAM
Rok wyd.: 2018
Oprawa: miękka
Ilość stron: 300 s.
Wymiar: 155x235 mm
EAN: 9788376143712
ISBN: 978-83-7614-371-2
Data: 2018-07-26
Cena wydawcy: 60.00 złpozycja niedostępna
Produkty podobne:
okładka książki - Edukacja w obliczu przemian społecznych
Edukacja w obliczu przemian społecznych 41.55 zł pozycja dostępna!
okładka książki - Społeczne konteksty edukacji medialnej
Społeczne konteksty edukacji medialnej 21.11 zł pozycja dostępna!

Wstęp do teorii wychowania - Andrzej M. de Tchorzewski - opis książki:

Istnieje kilka powodów, dla których niniejsza książka ma charakter wyjątkowy i niezmiernie cenny. W pierwszej kolejności jest ona napisana z wielkim obiektywizmem i znawstwem. Autor w sposób obiektywny omawia różnego rodzaju teorie, z którymi nie zawsze się zgadza. Drugą cechą omawianej publikacji jest jej konkretność (...). Spójny układ oraz adekwatny do tematyki kwant wiedzy sprawiają, iż jest to znakomita lektura, dzięki której także zapamiętywanie wiadomości nie przysparza żadnych kłopotów. Co więcej, Autor uniknął zbędnych kontekstów i dygresji, przez co książka jawi się jako wysokiej klasy kompendium.

Kolejną cechą omawianego tekstu jest jego systematyka. Uporządkowanie tak ogromnego materiału (...) jest mistrzowskie. Trzeba pamiętać, iż jasne i czytelne przekazanie tak obfitej wiedzy wymaga konkretnego pomysłu natury metodycznej. Autor poprzez wykorzystanie tabel i rycin sprawił, że jego podręcznik nie tylko jest źródłem wiedzy, ale jednocześnie ją porządkuje. W konsekwencji staje się on interesującym przewodnikiem po trudnym materiale z zakresu teorii wychowania. Należy podkreślić także profesjonalny krytycyzm Autora. Można bowiem w tekście odnaleźć krytyczne refleksje na temat określonych koncepcji czy poglądów. Prof. Andrzej M. de Tchorzewski nie dokonuje ocen, ale poprzez narrację i znakomity język pozwala czytelnikowi na ukształtowanie własnej opinii. (...) Jest to podejście niezwykle nowoczesne i zgodne z obecnie obowiązującymi standardami metodologicznymi.

Z recenzji ks. prof. dra hab. Janusza Mastalskiego

Książka „Wstęp do teorii wychowania” - oprawa miękka - Wydawnictwo WAM. Książka posiada 300 stron i została wydana w 2018 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce ""
Andrzej M. de Tchorzewski - autor m.in.:
Kupujący tę pozycję zamówili również: