pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Wstęp do informatyki kwantowej
Tytuł książki:

Wstęp do informatyki kwantowej

Autor książki:

Michel le Bellac

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Naukowe PWN
Rok wyd.: 2012
Oprawa: miękka
Ilość stron: 170 s.
Wymiar: 165x240 mm
EAN: 9788301165703
ISBN: 978-83-0116-570-3
Data: 2013-06-10
Cena wydawcy: 49.00 złpozycja niedostępna
Produkty podobne:
okładka książki - Wstęp do fizyki materii skondensowanej
Wstęp do fizyki materii skondensowanej 52.72 zł pozycja dostępna!
okładka książki - Wstęp do analizy błędu pomiarowego
Wstęp do analizy błędu pomiarowego 55.14 zł pozycja dostępna!
okładka książki - Nanotechnologia w praktyce
Nanotechnologia w praktyce 70.59 zł pozycja dostępna!
Nowa dyscyplina: informatyka kwantowa, której podstawy przedstawia Michel Le Bellac jest pełna niespodzianek i chwilami wydaje się zahaczać o paradoks. Musimy przyzwyczaić nasze umysły do jej reguł i zasad, które wydają nam się dziwne. Świat fizyczny nie jest taki, jak zakładała informatyka klasyczna, gdy powstawała w połowie XX-go wieku (kopiowanie informacji bez ograniczeń, informacji zlokalizowanej itd.), ale światem bardziej subtelnym - być może zrozumiemy, że nie jest on bardziej skomplikowany, co z talentem i kompetencją przekazuje nam ta książka.

(Ze Wstępu) Przystępna prezentacja teorii informacji kwantowej, która opisuje teoretyczne założenia informatyki kwantowej. Nauka ta zajmuje się wykorzystaniem zjawisk kwantowych do szybszego przesyłania i przetwarzania informacji, a także bezpieczeństwa jej przekazu niemożliwego do osiągnięcia za pomocą dotychczas wykonywanych metod i urządzeń.

W książce omówiono: podstawowe pojęcia mechaniki kwantowej, pojęcie bitu kwantowego - kubitu, obliczenia kwantowe, możliwości fizycznej realizacji komputerów kwantowych.

Książka napisana jest prostym językiem, a do jej zrozumienia potrzebna jest jedynie znajomość algebry liniowej oraz podstaw mechaniki kwantowej.

Podręcznik adresowany jest do fizyków, informatyków i matematyków, którzy chcą poznać nowo rodzącą się naukę jaką jest informatyka kwantowa.

Książka "Wstęp do informatyki kwantowej" - Michel Le Bellac - oprawa miękka - Wydawnictwo Naukowe PWN. Książka posiada 170 stron i została wydana w 2012 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce ""