pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
podręcznik:

Wstęp do filozofii

Dane szczegółowe:
Wydawca: Towarzystwo Naukowe KUL
Oprawa: miękka
Ilość stron: 508 s.
Wymiar: 176x250 mm
EAN: 9788373063372
ISBN: 978-83-7306-337-2
Data:2001-01-26
52.43 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 48 h

Kolejne wydanie Wstępu do filozofii zawiera liczne uzupełnienia, zwłaszcza dotyczące filozofii współczesnej oraz bibliografii, a także słownik wybranych terminów filozoficznychi indeks rzeczowy, co znacznie zwiększa wartość dydaktyczną książki, która służy jako podręcznik dla studentów, dla samouków i pomoc dla nauczycieli.
Wstęp do filozofii treściwie, z dbałością o precyzję sformułowań, wprowadza w różne koncepcje filozofii i różne dziedziny rozważań filozoficznych, szczególnie eksponując problematykę teorii bytu, teorii poznania i teorii człowieka. W strukturze Wstępu można zauważyć dwie części: metaprzedmiotową, która dostarcza informacji pozasystemowych, jakby encyklopedycznych, równomiernie omawia różne ujęcia, oraz przedmiotową, która ujawnia nachylenie autorskie, eksponuje stanowisko tomistyczne i ujęcia fenomenologiczne (w wersji R. Ingardena). Zwracamy uwagę na układ i bogactwo bibliografii, doprowadzonej do roku 2001. Załączony słownik (opracowany przez dra Jacka Wojtysiaka) nie tylko porządkuje znaczenia terminów, ale i niekiedy uzupełnia wiadomości zawarte w tekście.

Książka "Wstęp do filozofii" - Antoni B. Stępień - oprawa miękka - Wydawnictwo Towarzystwo Naukowe KUL. Cena 52.43 zł. Zapraszamy na zakupy!

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Antoni B. Stępień - autor m.in.:
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Ćwiczenia z logiki - okładka książki
Ćwiczenia z logiki Barbara Stanosz
Wprowadzenie do filozofii - okładka książki
Wprowadzenie do filozofii Mieczysław A. Krąpiec OP, Stanisław Kamiński, Zofia J. Zdybicka USJK, Andrzej Maryniarczyk SDB
O poznawaniu - okładka książki
O poznawaniu Mieczysław A. Krąpiec OP
Myśl starożytna - okładka książki
Myśl starożytna Giovanni Reale
Produkty podobne: