pokaz koszyk
tylko: autor tytuł  24h
»
»
»
Współpraca policyjna w Unii Europejskiej w wymiarze transgranicznym....
książka:

Współpraca policyjna w Unii Europejskiej w wymiarze transgranicznym. Aspekty polityczne i prawne

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego
Rok wyd.: 2009
Oprawa: miękka
Ilość stron: 284 s.
Wymiar: 176x250 mm
EAN: 9788323327721
ISBN: 978-83-2332-772-1
Data: 2011-04-15
Cena wydawcy: 41.90 złpozycja niedostępna

Współpraca policyjna w Unii Europejskiej w wymiarze transgranicznym. Aspekty polityczne i prawne - Artur Gruszczak - opis książki:

Książka dotyczy bardzo istotnej sfery integracji europejskiej. Od momentu powołania do życia Unii Europejskiej, z początkiem lat 90., problematyka bezpieczeństwa wewnętrznego stała się jednym z formalnych elementów współpracy państw członkowskich. (...)
Autor stawia zasadnicze pytania wiążące sferę współpracy policyjnej szerzej, w zakresie spraw wewnętrznych, z procesami integracyjnymi w ramach Unii Europejskiej.
Porusza istotne problemy teoretyczne i po skrupulatnej analizie dokonanej w kolejnych rozdziałach dąży do udzielenia na nie odpowiedzi w "Zakończeniu ".
Nie zapomina też o kontekście politycznym rozwoju współpracy w zakresie bezpieczenstwa wewmętrznego, łącząc omawianie kolejnych aktów prawnych i instytucjonalnych rozwiązań ze zmianami w sytuacji międzynarodowej.
(Z recenzji prof. dr hab. Elżbiety Stadtmuller)

Książka „Współpraca policyjna w Unii Europejskiej w wymiarze transgranicznym. Aspekty polityczne i prawne” - oprawa miękka - Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Książka posiada 284 stron i została wydana w 2009 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Współpraca policyjna w Unii Europejskiej w wymiarze transgranicznym...."
Artur Gruszczak - autor m.in.: