pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
 
okładka książki - Ku integralności edukacji wczesnoszkolnej
Ku integralności edukacji wczesnoszkolnej 20.95 zł pozycja dostępna!
Księgarnia »
Książki »
»
Współczesne wyzwania szkolnictwa muzycznego. Kim jest nauczyciel szkoły...
książka:

Współczesne wyzwania szkolnictwa muzycznego. Kim jest nauczyciel szkoły muzycznej I stopnia?

autor:

Alicja Delecka-Bury

(red.)
Dane szczegółowe:
Wydawca: Adam Marszałek
Rok wyd.: 2015
Oprawa: miękka
Ilość stron: 215 s.
EAN: 9788380193123
ISBN: 978-83-8019-312-3
Data: 2016-04-06
Cena wydawcy: 35.00 złpozycja niedostępna

Współczesne wyzwania szkolnictwa muzycznego. Kim jest nauczyciel szkoły muzycznej I stopnia? - Alicja Delecka-Bury - opis książki:

Zmiany w polskim szkolnictwie muzycznym I stopnia, ustawowe obniżenie obowiązku szkolnego, coraz młodsze dzieci w szkole, wkraczająca do szkół muzycznych edukacja medialna budzą wiele pytań i wątpliwości. Przede wszystkim o jakość i sens istnienia dzisiejszej szkoły muzycznej. Jakich wymaga zmian? Jaki jest/ będzie charakter pracy nauczyciela, w jakie kompetencje merytoryczne, metodyczne i moralne powinien być wyposażony? Jaka jest jego rola i zadania we wczesnej edukacji muzycznej? Jakie jest/ powinno być kształcenie nauczycieli na uczelniach artystycznych? Czy ich absolwenci są/ będą solidnie i merytorycznie przygotowani do pracy w muzycznej szkole przyszłości? Ufam, że przedłożona czytelnikowi monografia pt. Współczesne wyzwania szkolnictwa muzycznego. Kim jest nauczyciel szkoły muzycznej I stopnia? chociaż w części odpowie na te pytania, czym wypełni lukę w pedagogicznej refleksji naukowej dotyczącej pierwszego stopnia kształcenia muzycznego, a także pogłębi myśl pedeutologiczną i przyczyni się do debaty na temat niewątpliwego wpływu ewolucji współczesnej kultury na profesjonalną edukację artystyczną. Fragment Wstępu

Książka „Współczesne wyzwania szkolnictwa muzycznego. Kim jest nauczyciel szkoły muzycznej I stopnia?” - oprawa miękka - Wydawnictwo Adam Marszałek.

Książka posiada 215 stron i została wydana w 2015 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Współczesne wyzwania szkolnictwa muzycznego. Kim jest nauczyciel szkoły..."
Alicja Delecka-Bury (red.) - autor m.in.:
Wokół muzyki Feliksa Nowowiejskiego - okładka książki
Wokół muzyki Feliksa Nowowiejskiego Alicja Delecka-Bury, Sylwia Burnicka-Kalischewska;
Kupujący tę pozycję zamówili również: