pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Współczesna wiedza o polimerach. Tom 1. Budowa strukturalna polimerów i metody badawcze

Autor książki:

Jan F. Rabek

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Naukowe PWN
Rok wyd.: 2017
Oprawa: miękka
Ilość stron: 230 s.
Wymiar: 165x235 mm
EAN: 9788301187064
ISBN: 978-83-0118-706-4
Data: 2017-02-01
90.12 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Opis książki:

Materiały polimerowe są wykorzystywane we wszystkich dziedzinach techniki, a chemia polimerów to istotna, interdyscyplinarna dziedzina wiedzy, niezbędna nie tylko chemikom, ale również inżynierom, technologom, a nawet lekarzom.

Współczesna wiedza o polimerach to podręcznik akademicki, który w sposób prosty i przejrzysty opisuje wybrane zagadnienia z zakresu chemii, fizykochemii i metod badawczych polimerów. Dla każdej grupy polimerów zostały podane liczne przykłady zastosowań w nauce, technologii i życiu codziennym, na podstawie szeroko cytowanej literatury naukowej. Oprócz podziału logicznego na poszczególne tematy, wiadomości w książce zostały usystematyzowane zgodnie z poziomem trudności. Aparat matematyczny został zredukowany do niezbędnego minimum, a metody badawcze zaprezentowano w taki sposób, aby były przydatne w praktyce i pozwalały na łatwą interpretację wyników. Dodatkową zaletą książki jest niezwykle rozbudowana bibliografia, obejmująca najistotniejsze publikacje z dziedziny chemii polimerów powstałe w ciągu ostatnich 40 lat.

Publikacja skierowana jest do każdego, kto chciałby się zaznajomić ze współczesną wiedzą o polimerach. Mogą z niego korzystać studenci i doktoranci kształcący się w zakresie chemii i technologii polimerów, a także innych specjalności: inżynierii materiałowej, ochrony środowiska, farmacji i medycyny. Może być również przydatny pracownikom naukowym i dydaktycznym.

Książka "Współczesna wiedza o polimerach. Tom 1. Budowa strukturalna polimerów i metody badawcze" - Jan F. Rabek - oprawa miękka - Wydawnictwo Naukowe PWN. Książka posiada 230 stron i została wydana w 2017 r. Cena 90.12 zł. Zapraszamy na zakupy!