pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
podręcznik:

Proteomika i metabolomika (+ CD)

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwa Uniwersytetu Warszawskiego
Rok wyd.: 2010
Oprawa: miękka
Ilość stron: 560 s.
Wymiar: 190x245 mm
EAN: 9788323507659
ISBN: 978-83-235-0765-9
Data: 2011-06-20
55.05 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Podręcznik dla studentów, doktorantów i pracowników naukowych takich kierunków, jak chemia, biochemia, biotechnologia i medycyna, a także pracowników przemysłu farmaceutycznego oraz firm biotechnologicznych.
Proteomika jest nauką zajmującą się badaniem struktury białek oraz zależności między budową danego białka a sprawowaną przez niego funkcją biologiczną.
Zagadnienia z zakresu proteomiki obejmują rozdzielanie białek oraz ich sekwencjonowanie z wykorzystaniem nowoczesnych technik badawczych. Istotną część tego podręcznika poświęcono metabolomice - nowej dziedzinie badań białek i ich funkcji metabolicznych.
Tę pionierską w Polsce prezentację najnowszych gałęzi nauki przygotowano na podstawie ostatnich publikacji i opracowań dostępnych w światowej literaturze przedmiotu.
Cennym uzupełnieniem tej książki jest dysk CD, na którym można znaleźć podstawowe dane potrzebne w codziennej pracy w laboratorium, m.in. tabele z zestawem mas aminokwasów i typowych sygnałów pochodzących od zanieczyszczeń próbek.
Podano tu również wykaz ważniejszych adresów internetowych w aktywnej postaci, umożliwiających błyskawiczne dotarcie do informacji na temat poszczególnych metod i programów niezbędnych do prowadzenia eksperymentów lub ćwiczeń, a także na połączenie się z rozmaitymi bazami danych.
Na CD znajdują się zarazem wszystkie zamieszczone w książce ilustracje, a znakomita ich część prezentowana jest w wersji kolorowej, co pozwala na śledzenie ich na bieżąco podczas lektury książki lub wykorzystywanie podczas zajęć - dzięki rzutnikom multimedialnym - w dużym powiększeniu.

Książka "Proteomika i metabolomika (+ CD)" - oprawa miękka - Wydawnictwo Wydawnictwa Uniwersytetu Warszawskiego. Książka posiada 560 stron i została wydana w 2010 r. Cena 55.05 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.