pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Wpływ słowa i obrazu na wizerunek osoby publicznej
Tytuł książki:

Wpływ słowa i obrazu na wizerunek osoby publicznej

Autor książki:

Anna Barańska-Szmitko

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego
Rok wyd.: 2018
Oprawa: miękka
Ilość stron: 276 s.
Wymiar: 170x240 mm
EAN: 9788381423939
ISBN: 978-83-8142-393-9
Data: 2019-03-20
38.82  44.90  6.08 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Wpływ słowa i obrazu na wizerunek osoby publicznej - Anna Barańska-Szmitko - opis książki:

Czy znajomość nazwiska determinuje image przypisywany autorowi wypowiedzi na podstawie jego tekstu? Czy i jak zdjęcie autora obok tekstu wpływa na jego wizerunek? Jaka jest różnica między wizerunkiem "z tekstu" a wizerunkiem "ze zdjęcia"? Na jakich zasadach funkcjonuje image, który tworzymy i zapamiętujemy po jakimś czasie? Te pytania stały się podstawą prezentowanej publikacji. Autorka dąży do określenia, jaki wizerunek jest możliwy do komunikowania za pomocą słowa, a jaki za pomocą obrazu, a także jak pozatekstowa wiedza o autorze wypowiedzi wpływa na jego image werbalny.

Wyniki omówionych badań dotyczą wizerunków Krzysztofa Vargi, Piotra Zaremby, Magdaleny Środy i Szymona Hołowni. Ponad pół tysiąca osób czytało ich felietony, spoglądało na zdjęcia lub przywoływało skojarzenia z tymi nazwiskami, by określić tzw. image werbalny, wizualny i publiczny. Celowo zweryfikowano wizerunki osób publicznych, piszących na różne tematy i reprezentujących różne postawy światopoglądowe.

Autorka bada image wieloaspektowo, więc książka może być cennym źródłem informacji dla osób pracujących nad wizerunkiem i projektujących komunikację, w tym dla publicystów, przedstawicieli public relations i reklamy, a także dla medioznawców, językoznawców czy badaczy komunikacji. Studentów dziennikarstwa i komunikacji społecznej oraz kierunków lingwistycznych wprowadza w tematykę zależności image u od słów i obrazu.

Książka „Wpływ słowa i obrazu na wizerunek osoby publicznej” - oprawa miękka - Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego. Książka posiada 276 stron i została wydana w 2018 r. Cena 38.82 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Wpływ słowa i obrazu na wizerunek osoby publicznej"
Anna Barańska-Szmitko - autor m.in.:
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Produkty podobne:
Allen Ginsberg w Polsce - okładka książki
Allen Ginsberg w Polsce Andrzej Pietrasz