pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Zmysłowość w literaturze, języku i kulturze

Dane szczegółowe:
Wydawca: Uniwersytet Marii Curie - Skłodowskiej
Rok wyd.: 2019
Oprawa: miękka
Ilość stron: 212 s.
Wymiar: 170x240 mm
EAN: 9788322792377
ISBN: 978-83-2279-237-7
Data: 2019-08-19
28.58 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Autorzy zebranych w tomie artykułów podjęli się refleksji nad rolą zmysłowości w literaturze, języku i kulturze. Przedstawiciele humanistyki, filozofii i nauk o sztuce skupili się na zbadaniu tego, jaki obraz zmysłów ujawnia się w wybranych tekstach o charakterze literackim i paraliterackim, a także w dziełach plastycznych, filmowych czy wypowiedziach potocznych. Refleksji poddano wpływ postrzegania zmysłowego na recepcję tekstów kultury. Celem zebranych artykułów jest analiza m.in. sposobów kreacji i percepcji dzieł literackich, malarskich, architektonicznych czy doświadczeń zmysłowych w różnych społecznościach - od antycznych filozofów i średniowiecznych mistyków po przedstawicieli współczesnych subkultur.

Toma skierowany jest do przedstawicieli nauk humanistycznych i społecznych. Szczególnie literaturoznawców, kulturoznawców, lingwistów. Mamy nadzieję, że - mimo iż zebrane teksty nie odpowiadają na wszystkie pytania związane z kategorią zmysłowości - lektura stanie się źródłem inspiracji do dalszych badań.

Książka "Zmysłowość w literaturze, języku i kulturze" - praca zbiorowa - oprawa miękka - Wydawnictwo Uniwersytet Marii Curie - Skłodowskiej. Książka posiada 212 stron i została wydana w 2019 r. Cena 28.58 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.