pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Wpływ globalizacji i Wspólnej Polityki Rolnej na zróżnicowanie cen na rynkach surowców rolnych w Polsce

Autor książki:

Sebastian Kubala

Dane szczegółowe:
Wydawca: Scholar
Rok wyd.: 2022
Oprawa: miękka
Ilość stron: 256 s.
Wymiar: 165x235 mm
EAN: 9788366849730
ISBN: 978-83-6684-973-0
Data: 2023-02-03
33.84 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Opis książki:

Autor podjął się w pracy identyfikacji czynników, które wpływają na kształtowanie się cen skupu surowców rolnych w Polsce. Przedstawił czynniki związane z procesami globalizacji i Wspólną Polityką Rolną oraz czynniki związane z wewnętrznym funkcjonowaniem państwa. Przeprowadzona analiza w części wypełniła lukę w tym obszarze badań, w dotychczasowych badaniach brakowało bowiem podziału czynników wpływających na ceny skupu surowców rolnych na poszczególnych rynkach, jaki zastosował Autor.

dr hab. Jakub Kraciuk, prof. Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego
Na szczególne uznanie zasługuje właściwy w stosunku do podjętego zagadnienia dobór metod analizy statystycznej i ekonometrycznej. Autor zbadał zależności między cenami analizowanych produktów rolnych a czynnikami je kształtującymi oraz zbudował modele ekonometryczne, które wskazały zmienne najlepiej wyjaśniające wpływ poszczególnych czynników na ceny skupu produktów rolnych w wybranych krajach Unii Europejskiej.

dr hab. inż. Anna Kowalska, prof. Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu

Książka "Wpływ globalizacji i Wspólnej Polityki Rolnej na zróżnicowanie cen na rynkach surowców rolnych w Polsce" - Sebastian Kubala - oprawa miękka - Wydawnictwo Scholar. Książka posiada 256 stron i została wydana w 2022 r. Cena 33.84 zł. Zapraszamy na zakupy!