pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Wolność wewnętrzna

Autor książki:

Jacques Philippe

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo M
Oprawa: miękka
Ilość stron: 172 s.
Wymiar: x202 mm
EAN: 9788372215567
ISBN: 83-7221-556-1
Data: 2006-07-11
Cena wydawcy: 15.00 złpozycja niedostępna

Opis książki:

Ta niepozorna książeczka pragnie zmierzyć się z podstawowym dla chrześcijańskiej egzystencji tematem, jakim jest wolność wewnętrzna. Jej cel jest prosty: wydaje mi się czymś zasadniczym, aby każdy chrześcijanin mógł odkryć, że nawet pośród zewnętrznych, jak najmniej sprzyjających okoliczności, ma on do dyspozycji w sobie przestrzeń wolności, której nikt nie może go pozbawić, gdyż to Bóg jest jej źródłem i gwarantem. Jeśli nie dokonamy tego odkrycia nasze życie pozostanie ubogie i nigdy nie doświadczymy prawdziwego szczęścia. Przeciwnie zaś, dokonując tego odkrycia w nas owej przestrzeni wewnętrznej wolności, nadal co prawda będziemy zmuszeni do znoszenia wielu cierpień, lecz tak naprawdę nic nie będzie mogło nas przytłamsić ani uciskać. Człowiek zdobywa swą wewnętrzną wolność na miarę tego jak umacniają się w nim wiara, nadzieja i miłość - autor.
Podstawowe twierdzenie autora jest proste i bardzo ważne zarazem: człowieka zdobywa swą wolność wewnętrzną na miarę umocnienia się w nim wiary, nadziei i miłości. Jacques Philippe ukazuje jak bardzo dynamizm cnót teologalnych jest istotą naszego życia duchowego oraz jak kluczową rolę w naszym duchowym wzroście odgrywa nadzieja.

Książka, napisana prostym i konkretnym językiem, tak charakterystycznym dla Jacques’a Philippe’a. Jacques Philippe jest jednym z pasterzy Wspólnoty Błogosławieństw. W ramach Wspólnoty sprawował wiele odpowiedzialnych posług (Rada Wspólnoty, Odpowiedzialny za formację kapłanów i seminarzystów, Odpowiedzialny za formację pasterzy wspólnoty). Jest kapłanem od 1985 roku, głosi wiele rekolekcji, tak w Polsce jak i za granicą.

Książka "Wolność wewnętrzna" - Jacques Philippe - oprawa miękka - Wydawnictwo M.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]