pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Księgarnia »
Książki »
»
Wokół pracy socjalnej. Od koncepcji i teorii do kontekstów empiryczno-aplikacyjnych
książka:

Wokół pracy socjalnej. Od koncepcji i teorii do kontekstów empiryczno-aplikacyjnych

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego
Rok wyd.: 2019
Oprawa: twarda
Ilość stron: 230 s.
Wymiar: 158x235 mm
EAN: 9788323346937
ISBN: 978-83-2334-693-7
Data: 2019-10-14
Cena wydawcy: 46.20 złpozycja niedostępna

Wokół pracy socjalnej. Od koncepcji i teorii do kontekstów empiryczno-aplikacyjnych - Krzysztof Frysztacki - opis książki:

To obszerne studium nie wzbudziło mego zdziwienia. Zadowolenie i satysfakcję - tak, ale nie zdziwienie, gdyż właśnie od tego Autora oczekiwałbym takiej analizy. Profesor Krzysztof Frysztacki ze szczególnym zaangażowaniem zajmuje się podstawami pracy socjalnej, a jego zainteresowanie cechami charakterystycznymi tej dyscypliny naukowej w Stanach Zjednoczonych powoduje, że i tym razem przedstawia rozważania, które pozostają w ścisłym związku z jego wcześniejszymi publikacjami. Niniejszą pracę uważam za wartościową, pouczającą i potrzebną. Zwrócę przy tym uwagę na jedną ze znamiennych właściwości literatury naukowej z zakresu pracy socjalnej. Z jednej strony mamy do czynienia z syntetyzującymi studiami, skupionymi wokół zasadniczych przejawów rozwoju dyscypliny, a z drugiej strony - z coraz liczniejszymi publikacjami o bardzo zróżnicowanej tematyce, poświęconymi czynnikom składowym tejże. Książka Wokół pracy socjalnej z pewnością w swej istocie należy do pierwszego typu opracowań, ale jednocześnie "otwiera drogę" do rozlicznych zagadnień szczegółowych.

Fragment recenzji prof. zw. dr hab. Kazimiery Wódz z Uniwersytetu Śląskiego
Prof. Krzysztof Frysztacki, socjolog specjalizujący się w tematyce pracy socjalnej, od studiów jest związany z Instytutem Socjologii Uniwersytetu Jagiellońskiego. Pracował też w innych polskich szkołach wyższych, a także prowadził badania oraz wykładał na uczelniach zagranicznych, takich jak University at Buffalo, Johns Hopkins University, George Washington University czy Ohio State University w USA. Jest autorem lub współautorem książek, w których przewijają się watki socjologiczno-socjalne, na przykład Socjalna Ameryka, Socjologia problemów społecznych, Dzieci ulicy, Problematyka pracy socjalnej w perspektywie socjologii i polityki społecznej. Od lat bierze aktywny udział w życiu akademickim, w tym jako przewodniczący Komitetu Socjologii PAN. W wolnych chwilach chętnie słucha muzyki jazzowej w Klubie u Muniaka w Krakowie.

Książka „Wokół pracy socjalnej. Od koncepcji i teorii do kontekstów empiryczno-aplikacyjnych” - oprawa twarda - Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Książka posiada 230 stron i została wydana w 2019 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Wokół pracy socjalnej. Od koncepcji i teorii do kontekstów empiryczno-aplikacyjnych"
Krzysztof Frysztacki - autor m.in.:
Socjologia historyczna - okładka książki
Socjologia historyczna Borys Cymbrowski, Krzysztof Frysztacki (red.);
Krakowskie studia pracy socjalnej - okładka książki
Krakowskie studia pracy socjalnej Krzysztof Frysztacki (red.);
Miłosierdzie i praktyka. Społeczne - okładka książki
Miłosierdzie i praktyka. Społeczne dzieje pomocy... Janusz Radwan-Pragłowski, Krzysztof Frysztacki;
Kupujący tę pozycję zamówili również:
System do mieszkania - okładka książki
System do mieszkania Agata Twardoch
We władzy blogów - okładka książki
We władzy blogów Karolina Burno-Kaliszuk
Produkty podobne:
Małżeństwo i rodzina w ponownoczesności. - okładka książki
Małżeństwo i rodzina w ponownoczesności. Szanse... Wojciech Muszyński, Ewa Sikora (red.)