pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Włodzimierz Staniewski i Ośrodek Praktyk Teatralnych Gardzienice

Autor książki:

Tadeusz Kornaś

Dane szczegółowe:
Wydawca: Homini
Rok wyd.: 2013
Oprawa: miękka
Ilość stron: 354 s.
Wymiar: 160x235 mm
EAN: 9788373544857
ISBN: 978-83-7354-485-7
Data: 2013-10-08
18.19 
Ostatni egzemplarz! pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Opis książki:

Bogata monografia poświęcona historii i teraźniejszości słynnego już Ośrodka Praktyk Teatralnych Gardzienice ukazuje ewolucję idei i ról jego założycieli i aktorów oraz prezentuje interesujące analizy wszystkich spektakli i działań gardzienickiego zespołu.

Ogromną zaletą opracowania Tadeusza Kornasia jest ukazanie, jak wierny własnemu światopoglądowi artystycznemu pozostał - w toku burzliwej 26 letniej historii swego zespołu - Włodzimierz Staniewski. Co składa się na ów światopogląd Oto - po pierwsze - byt ludzki jest sprzeczny, wewnętrznie agoniczny: z jednej strony cieleśnie materialny, ociężały i niejako przykuty do ziemi, do tego tu miejsca, z drugiej - duchowo lotny, marzycielski, wiecznie wyrywający się za linię horyzontu, ku niebu. Sprzeczność ta jedna, poprzez gestus - szczególnie przez taniec i śpiew - duchowe porywy cielesności, nieodmiennie heroiczne. Po wtóre, człowiek powiązany jest z innymi ludźmi i ze wszystkimi istnieniami relacją wzajemności - jest istotą obcującą, otwartą i dynamiczną, wiecznie szukającą dopełnienia w bliźnim i w harmonijnym zespoleniu wszystkich stworzeń. (...) Autor szuka świadectw tego światopoglądu w przedstawieniach wyreżyserowanych przez Staniewskiego, podobnie jak w idei Wypraw i Zgromadzeń, a potem Kosmosu GARDZIENIC .

Leszek Kolankiewicz

Książka "Włodzimierz Staniewski i Ośrodek Praktyk Teatralnych Gardzienice" - Tadeusz Kornaś - oprawa miękka - Wydawnictwo Homini. Książka posiada 354 stron i została wydana w 2013 r. Cena 18.19 zł. Zapraszamy na zakupy!