pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Teatr misteryjny w kulturze rosyjskiej

Autor książki:

Marta Lechowska

Dane szczegółowe:
Wydawca: Księgarnia Akademicka
Rok wyd.: 2015
Oprawa: miękka
Ilość stron: 254 s.
Wymiar: 170x240 mm
EAN: 9788376385570
ISBN: 978-83-7638-557-0
Data: 2016-02-12
27.93 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Książka ukazuje teatralne misterium Srebrnego Wieku na tle misteryjnej praktyki teatralnej XVII-wiecznej kultury ruskiej (Ukrainy i Rosji), stanowiąc odpowiedź na nieobecność w polskiej literaturze naukowej publikacji, która ukazywałaby dwa typy rosyjskiego misterium (misterium staroruskie i misterium Srebrnego Wieku) w planie historyczno-kulturowym, prezentowałaby osobliwości wymienionych form misteryjnych w odniesieniu do kulturowych epok, w których powstały, oraz która porównywałaby odmiany gatunkowe misterium.

Książka stanowi doskonały przykład zastosowania filozofii w teatrologii, co nie spotyka się zbyt często wśród specjalistów w zakresie obu dziedzin. To połączenie jest niezwykle interesujące i płodne, dostarczające materiału do nowych badań zarówno teatrologicznych, jak i filozoficznych i kulturologicznych. Ta (…) wybitnie erudycyjna pozycja z pewnością przyczyni się do rozwoju studiów nad teatrem w kontekście interdyscyplinarnym.

Z recenzji dr hab. Teresy Obolevitch

Książka "Teatr misteryjny w kulturze rosyjskiej" - Marta Lechowska - oprawa miękka - Wydawnictwo Księgarnia Akademicka. Książka posiada 254 stron i została wydana w 2015 r. Cena 27.93 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.