pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Władza, wyobraźnia i pamięć szkice o polityce i literaturze

Autor książki:

Leonidas Donskis

Dane szczegółowe:
Wydawca: Kolegium Europy Wschodniej
Rok wyd.: 2015
Oprawa: miękka
Ilość stron: 269 s.
Wymiar: 229x150 mm
EAN: 9788378931256
ISBN: 978-83-7893-125-6
Data: 2015-07-01
32.99 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Związki polityki i literatury są o wiele bliższe, niż można by było sądzić. Wielkie szekspirowskie dramaty poddają analizie problemy, które do dziś nie zostały w pełni przedstawione przez teoretyków polityki. Doświadczenie totalitaryzmów XX wieku zostało najlepiej opisane przez wielkich literatów - Czesława Miłosza czy Milana Kunderę. Literatura klasyczna często znacznie trafniej obrazuje struktury zorganizowanych form siły i władzy na świecie aniżeli czynią to rozprawy z filozofii politycznej - z takiego założenia wychodzi Leonidas Donskis. W jaki sposób rozumienie władzy politycznej odnosi się do literatury? Dlaczego najwcześniejsze przejawy tolerancji politycznej i religijnej pojawiają się w literaturze utopijnej, a nie w traktatach filozoficznych?
Próbując odpowiedzieć na te pytania, litewski filozof, sięgając po Machiavellego, Orwella czy Cervantesa, dokonuje analizy relacji między władzą a wyobraźnią, polityką a literaturą, a także zasadami rzeczywistości i wyobraźni.

Książka "Władza, wyobraźnia i pamięć szkice o polityce i literaturze" - Leonidas Donskis - oprawa miękka - Wydawnictwo Kolegium Europy Wschodniej. Książka posiada 269 stron i została wydana w 2015 r. Cena 32.99 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.