pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Władcy strachu. Przemoc w sierocińcach i przełamywanie zmowy milczenia

Autor książki:

Ewa Winnicka, Dionisios Sturis

Dane szczegółowe:
Wydawca: ZNAK Literanova
Rok wyd.: 2020
Oprawa: twarda
Ilość stron: 304 s.
EAN: 9788324070725
ISBN: 978-83-2407-072-5
Data: 2020-09-16
28.42  44.99  16.57 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 3-5 dni

Opis książki:

Kiedy stało się to po raz pierwszy, opiekunka powiedziała Charlotcie, że to był sen. George przełamał wstyd i poszedł na komisariat, ale nikt mu nie uwierzył. John usłyszał od pielęgniarki, że opowiada brednie i pewnie musiał się zranić. Takich jak oni były setki. Od swoich opiekunów, policji, personelu sierocińca wszyscy usłyszeli to samo. Że mają siedzieć cicho.

W lutym 2008 roku pod schodami Haut de la Garenne, największego sierocińca na wyspie, dr Julie Roberts znalazła niewielki przedmiot. Antropolożka uznała po wstępnej analizie, że jest to fragment dziecięcej czaszki. Od miesiąca na terenie dawnego sierocińca poszukiwano dowodów na zbrodnie popełniane na dzieciach. Tego dnia rozpętało się prawdziwe piekło.

Nie dało się już dłużej ukrywać faktu, że sierocińce na Jersey były terenem łowów dla pedofilów. Śledczy ze zdumieniem odkrywali siatkę powiązań i przestępstw, które milcząco aprobowała cała wyspa.

Dwoje wybitnych reportażystów odkrywa prawdę o przestępstwach w sierocińcach. Ewa Winnicka i Dionisios Sturis próbują odpowiedzieć na pytanie, jak to możliwe, że w XXI wieku nadal istnieją miejsca, w których panuje milczące przyzwolenie na zło. Śledzą wzajemne zależności, układy oraz pokazują bohaterską walkę tych, którzy sprawili, że mechanizm zła zaczął się kruszyć.

Książka "Władcy strachu. Przemoc w sierocińcach i przełamywanie zmowy milczenia" - Ewa Winnicka, Dionisios Sturis - oprawa twarda - Wydawnictwo ZNAK Literanova. Książka posiada 304 stron i została wydana w 2020 r. Cena 28.42 zł. Zapraszamy na zakupy!

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]