pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Witając wiatr i drzewa

Autor książki:

Adonis

Dane szczegółowe:
Wydawca: ANAGRAM
Rok wyd.: 2016
Oprawa: twarda
Ilość stron: 112 s.
Wymiar: 80x120 mm
EAN: 9788365554048
ISBN: 978-83-6555-404-8
Data: 2016-08-10
27.85 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Wybór wierszy jednego z najbardziej poczytnych arabskich poetów, kandydata do literackiej Nagrody Nobla, znanego w świecie literatury pod pseudonimem Adonis.

Poezja Adonisa wyróżnia go nie tylko spośród współcześnie tworzących poetów języka arabskiego, ale również spośród poetów w ogóle. Oszczędność słów połączona z celnymi obserwacjami intryguje i stanowi wyzwanie zarówno dla tłumacza, jak i czytelnika. Malowniczy krajobraz, napisany piórem Mistrza, powstaje w dość sczególnym miejscu. Na wysokim piętrze szklanego wieżowca w podparyskiej dzielnicy La Defense, gdzie Adonis posiada pracownię artystyczną. W betonowym otoczeniu powstaje barwna przyroda, a gwarne ulice Paryża, którymi Poeta przechadza się na co dzień w swoim słynnym czerwonym szalu, przekładają się na spokój bijący z wersów. Kontrast ten pozwala zrozumieć, jak bardzo poezja Adonisa nie jest wynikiem pobieżnej obserwacji otoczenia, a wynikiem dogłębnej obserwacji człowieka i przyrody, rezultatem zrozumienia otaczającego świata.

(Michał Grabowski)
Wiersze zostały przetłumaczone przez Michała Grabowskiegi i Katę Keresztely.

Partnerzy wydania
Krakowskie Biuro Festiwalowe i Fundacja Miasto Literatury.

Dofinansowano ze środdków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Książka "Witając wiatr i drzewa" - Adonis - oprawa twarda - Wydawnictwo ANAGRAM. Książka posiada 112 stron i została wydana w 2016 r. Cena 27.85 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.