pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Sewilla. Między jawą a snem. Przewodnik

Autor książki:

Jerzy Żebrowski

Dane szczegółowe:
Wydawca: Rewasz
Rok wyd.: 2016
Oprawa: miękka
Ilość stron: 174 s.
Wymiar: 135x205 mm
EAN: 9788362460854
ISBN: 978-83-62460-85-4
Data: 2016-08-12
38.76  40.01  1.25 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 3-5 dni

Opis książki:

Czytelnicy moich trzech poprzednich przewodników Magiczna Katalonia Czarodziejska Barcelona i Andora. Po drugiej stronie lustra wiedzą że miejsca opisane w tych książkach darzę szczególnym sentymentem. Ale gdy turyści których oprowadzam po Barcelonie pytają mnie A co jeszcze w Hiszpanii warto zobaczyć? odpowiadam bez wahania Sewillę
To kolejne miejsce na Półwyspie Iberyjskim które oczarowuje i do którego odwiedzenia zawsze gorąco namawiam. Jeśli chcemy poczuć prawdziwe hiszpańskie klimaty które znamy z filmów i książek całe bogactwo sztuki flamenco tradycje korridy mit namiętnego Don Juana unikatową architekturę w której mieszały się przez osiem stuleci jak nigdzie indziej wpływy arabskie i europejskie elementy muzułmańskie i chrześcijańskie jedźmy do Sewilli stolicy Andaluzji.

Hiszpańskie przysłowie mówi Quien no ha visto Sevilla no ha visto maravilla Kto nie widział Sewilli nie widział cudu. Potwierdza tę opinię nawet Katalończyk dziennikarz i pisarz Josep Pla którego zdaniem Sewilla jest bez wątpienia najpiękniejszym miastem Półwyspu .

O klimacie tego miasta mówi też wiele sentencja przypisywana świętej Teresie z Ávila Trzeba być człowiekiem wielkiego hartu ducha by nie zgrzeszyć w Sewilli Charakterystyczną wzmiankę o stolicy Andaluzji znajdziemy również w Don Kichocie Cervantesa Don Kichote pożegnał się z gospodarzami swymi i podróżnymi którzy namawiali go by jechał z nimi do Sewilli jako do miejscowości gdzie o przygodę na każdej ulicy i w każdym zaułku łatwiej niż gdziekolwiek indziej.

Sewilla to miasto słońca pięknych parków z egzotyczną roślinnością obsadzonych palmami szerokich alej ale także wąskich uliczek i dziedzińców z bielonymi murami ozdobnymi kratami w oknach i doniczkami na ścianach miasto magicznych gorących nocy przesyconych zapachem kwiatu pomarańczy miasto porywającego rytmem i kolorami strojów tańca sevillanas zachwycająco barwnych ceramicznych kafelków azulejos spektakularnych procesji Wielkiego Tygodnia i eksplodującej radością życia wiosennej fiesty Feria de Abril.

Miasto zawieszone w przestrzeni między jawą a snem
ze Wstępu

Książka "Sewilla. Między jawą a snem. Przewodnik" - Jerzy Żebrowski - oprawa miękka - Wydawnictwo Rewasz. Książka posiada 174 stron i została wydana w 2016 r. Cena 38.76 zł. Zapraszamy na zakupy!

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]