pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Wirus. Jak przewidziano pandemię

Dane szczegółowe:
Wydawca: Bez Fikcji
Rok wyd.: 2020
Oprawa: miękka
Ilość stron: 410 s.
Wymiar: 205x140 mm
EAN: 9788381783866
ISBN: 978-83-8178-386-6
Data: 2020-09-15
34.48 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Jeżeli tę książkę przeczyta odpowiednia liczba osób, zwłaszcza tych mających wpływ na podejmowanie ważnych decyzji, to będzie ona miała moc ratowania ludzkiego życia.
John M. Barry
Trzy lata temu jeden z najlepszych epidemiologów na świecie przewidział pandemię koronawirusa. Co więcej, powiedział, jak jej uniknąć i jak się na nią przygotować. Jednak nikt nie chciał go słuchać.
Jak mówią twórcy tej książki nie chcieli mieć racji, ale niestety ją mieli. Analizując poprzednie epidemie, które już miały miejsce na świecie, udało im się przewidzieć tę, z którą zmagamy się obecnie, a nawet źródło jej wybuchu. I to trzy lata przed tym, jak koronawirus ogarnął świat. To dużo czasu, abyśmy mogli się przygotować. Te wszystkie epidemie mają ze sobą wiele wspólnego. Jednak wszystkie są zaskoczeniem, a nie powinny nim być.
Opierając się na najnowszych badaniach naukowych z zakresu medycyny, Michael Osterholm i Mark Olshaker opisali szczegółowe plany i programy, które należy opracować, oraz wymienili zasoby, jakie muszą być dostępne, jeśli chcemy się uchronić przed chorobami zakaźnymi.
Przeczytanie tej książki jest niezwykle ważne i to nie tylko dlatego, że napisali ją ludzie, którzy jak prawdziwi prorocy przewidzieli przyszłość, ale dlatego, że przewidują i są tego niezwykle pewni pandemię znacznie poważniejszą niż koronawirusa. Pandemię, która może pochłonąć miliony ludzkich istnień.
Ta książka wywołała szok i zdumienie w USA!
Michael Osterholm to jeden z najlepszych epidemiologów łowców chorób zakaźnych żyjących w naszych czasach. Gdy mówi nam, że ewentualność globalnej pandemii jest sprawą życia lub śmierci dla każdej osoby na tej planecie, należy go posłuchać. To mocna i potrzebna książka, w której autorzy jasno i realistycznie opisują zagrożenia związane z chorobami zakaźnymi, prezentując przy tym nie tylko obawy, ale też plan działania.
Richard Preston, autor Strefy skażenia i The Demon in the Freezer
Od dłuższego czasu słowa Michaela Osterholma pozostawały głosem kontrowersyjnym i zatroskanym, bijącym na alarm w kwestii coraz większego ryzyka epidemii i pandemii. W tej książce Osterholm wyciąga ze swojego kołczana wszystkie strzały i bierze na cel kondycję instytucji służby zdrowia.
Laurie Garrett, pisarka, laureatka Nagrody Pulitzera, autorka The Coming Plague i Betrayal of Trust
Ta książka zmieni wasz sposób myślenia. Jest przejrzysta i dobrze napisana, znajdziemy w niej narrację godną Stephena Kinga.
John M. Barry, autor The Great Influenza: The Story of the Deadliest Pandemic in History i Rising Tide: The Great Mississippi Flood of 1927 and How It Changed America
Osterholm i Olshaker udowadniają, że Matka Natura jest największym bioterrorystą na Ziemi.
Kai Bird, zdobywca Nagrody Pulitzera, historyk i współautor Amerykańskiego Prometeusza
To nie jest thriller medyczny, lecz książka ukazująca wielkie wyzwania, przed jakimi stoi ludzkość, oraz działania, które musimy przedsięwziąć, aby zapobiec katastrofie.
Bob Graham, były gubernator Florydy, senator i członek Senackiej Komisji Wywiadowczej
Ta książka jest przejrzystym opisem tego, jak toczyć wojnę ze śmiercionośnymi drobnoustrojami, która pod wieloma względami jest tak naprawdę najważniejszą ze wszystkich walk. To najprawdopodobniej najważniejsza książka naszej ery.
Peter Bergen, analityk bezpieczeństwa narodowego pracujący dla CNN oraz autor United States of Jihad
Gdy nauka i rozsądna polityka idą w parze, uncja profilaktyki jest warta nie funta, lecz całej tony lekarstw.
Tony Miksanek, Booklist

Książka "Wirus. Jak przewidziano pandemię" - Michael T. Osterholm, Mark Olshaker - oprawa miękka - Wydawnictwo Bez Fikcji. Książka posiada 410 stron i została wydana w 2020 r. Cena 34.48 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.