pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Diabelska maszyna do szycia

Autor książki:

Wojciech Pestka

Dane szczegółowe:
Wydawca: WYSOKI ZAMEK
Rok wyd.: 2020
Oprawa: miękka
Ilość stron: 360 s.
Wymiar: 193x124 mm
EAN: 9788395680236
ISBN: 978-83-9568-023-6
Data: 2020-09-21
25.89 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 3-5 dni

Opis książki:

Diabelska maszyna do szycia to kolejny po Do zobaczenia w piekle i Gdyby Polacy nie byli Polakami zbiór reportaży Wojciecha Pestki: tematem jest wojna tocząca się od 2014 roku na wschodzie Ukrainy. Widzimy ją oczami dziennikarza Serhija Szapowała (Wojna nie zna się na żartach), dobrowolca Ajdaru, snajpera Serhija Pandraka (Selfik albo słit fota ze śmiercią), strażnika rezydencji Łukaszenki w Meżyhirii Petra Olijnika (Petro Samozwaniec), Ihora Mazura, twórcy Prawego Sektora (Poszukiwany żywy lub martwy), milionera Wiaczesława Konstantynowskiego, ochotnika batalionu Kijów-1 (Sny braci Karamazow), Wiktora Hryszanowa, nauczyciela wiejskiej szkoły w obwodzie ługańskim (Życie bez gwarancji (na życie)).
O tej wojnie napisano wiele, ale nie tak, jak zrobił to Pestka: niczego nie przyjmując na wiarę, nawet wojnie powiedział sprawdzam! (Zbigniew Fronczek, Lublin, Kultura i Społeczeństwo).
Wojciech Pestka był wielokrotnie nagradzamy w konkursach dziennikarskich, jego reportaże były nominowane do Nagrody im. J. Mackiewicza, uhonorowane Ogólnopolską Literacką Nagrodą im. B. Prusa, Międzynarodową Nagrodą Literacką im. Hryhorija Skoworody (Ukraina), Międzynarodową Nagrodą Literacką im. Mikołaja Gogola (Ukraina).

Książka "Diabelska maszyna do szycia" - Wojciech Pestka - oprawa miękka - Wydawnictwo WYSOKI ZAMEK. Książka posiada 360 stron i została wydana w 2020 r. Cena 25.89 zł. Zapraszamy na zakupy!

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]