pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Wierzę w cuda nie od dziś. Religia w życiu i twórczości Jana Matejki

Autor książki:

Elżbieta Matyaszewska

Dane szczegółowe:
Wydawca: Towarzystwo Naukowe KUL
Oprawa: miękka
Ilość stron: 204 s.
Wymiar: 167x240 mm
EAN: 9788373063587
ISBN: 978-83-7306-358-7
Data: 2008-03-05
28.77 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Książke Elżbiety Matyaszewskiej, pionierska na polskim rynku wydawniczym w sposobie ujęcia życia i twórczości Jana Matejki, ukazuje biografię i sztukę artysty poprzez pryzmat wyznawanej przez niego wiary katolickiej, doszukując się związków między jego postawa życiowa a malarstwem, publikacja ta pozwala zerwać z tradycyjnym obrazem Matejki jako malarza li tylko historycznego. Uzupełnia wiedzę o jego twórczości o nową transcendentna treść - odkrywa w niej głębokie przesłanie religijne.

Autorka jest historykiem sztuki, absolwent Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II. Historią polskiej sztuki XIX wieku, zwłaszcza malarstwem Matejki, interesuje się z pasją od wielu lat. W jej dorobku, liczącym kilkadziesiąt pozycji, znajdują się zarówno rozprawy naukowe, teksty krytyczne, hasła do Encyklopedii Katolickiej, jak i artykuły popularnonaukowe z zakresu malarstwa, architektury i rzemiosła artystycznego.

Książka "Wierzę w cuda nie od dziś. Religia w życiu i twórczości Jana Matejki" - Elżbieta Matyaszewska - oprawa miękka - Wydawnictwo Towarzystwo Naukowe KUL. Cena 28.77 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.