pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
 
okładka książki - Czy Chiny zbawią świat?
Czy Chiny zbawią świat? 25.33 zł pozycja dostępna!
Księgarnia »
Książki »
»
Wielozawodowość w rodzinach rolniczych. Przyczyny, uwarunkowania i...
książka:

Wielozawodowość w rodzinach rolniczych. Przyczyny, uwarunkowania i tendencje rozwoju

Dane szczegółowe:
Wydawca: Instytut Rozwoju Wsi i Rolnictwa PAN
Rok wyd.: 2011
Oprawa: miękka
Ilość stron: 244 s.
Wymiar: 165x235 mm
EAN: 9798389900431
ISBN: 9798389900431
Data: 2015-09-28
Cena wydawcy: 26.90 złpozycja niedostępna

Wielozawodowość w rodzinach rolniczych. Przyczyny, uwarunkowania i tendencje rozwoju - Marta Błąd - opis książki:

Z literatury dotyczącej wsi i rolnictwa oraz oglądu rzeczywistości wynika, że rolnicy oraz członkowie rodzin rolniczych zajmują się nie tylko działalnością rolniczą. Nie można zatem postawić znaku równości między rolnikiem a działalnością rolniczą. To lakoniczne stwierdzenie warto uzupełnić, pokazując głębszy problem, nie tylko teoretyczny, lecz także praktyczny, zwłaszcza dla polityki kształtowania rozwoju wsi i rolnictwa. Wyodrębnia się bowiem coraz liczniejsza grupa rolników, którzy oprócz zawodu rolnika wykonują inny, pozarolniczy za-wód. To zjawisko określamy terminem "wielozawodowości": obecnie co trzeci rolnik zarówno w Polsce, jak i w Unii Europejskiej jest wielozawodowy. Dla autorki tej monografii inspiracją do badań nad zjawiskiem wielozawodowości była jego specyfika, wyrażająca się w tym, że podczas gdy ogólną tendencją w rozwoju gospodarczym jest specjalizacja zawodowa (wyodrębnianie się wąsko wyspecjalizowanych pracowników), w rolnictwie obserwujemy tendencję odwrotną - skłonność do wielokierunkowości zawodowej, wykonywania dwóch lub więcej zawodów. Wielozawodowość przedstawia się jako zjawisko specyficzne, właściwe rolnictwu, charakterystyczne i swoiste dla niego.

Dlaczego tak się dzieje, co na to wpływa i czy jest to zjawisko trwałe? Te pytania stały się bodźcem do sformułowania celów badawczych.

Książka „Wielozawodowość w rodzinach rolniczych. Przyczyny, uwarunkowania i tendencje rozwoju” - oprawa miękka - Wydawnictwo Instytut Rozwoju Wsi i Rolnictwa PAN.

Książka posiada 244 stron i została wydana w 2011 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Wielozawodowość w rodzinach rolniczych. Przyczyny, uwarunkowania i..."
Marta Błąd - autor m.in.: