pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
 
okładka książki - Encyklika Lumen fidei
Encyklika Lumen fidei 7.63 zł pozycja dostępna!
książka:

Wiara chrześcijańska i demonologia. Książka zawiera nauczanie bł. Jana Pawła II na temat szatana i walki duchowej

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo AA
Rok wyd.: 2011
Oprawa: twarda
Ilość stron: 160 s.
Wymiar: 140 x 210 mm
EAN: 9788362927579
ISBN: 978-83-62927-57-9
Data: 2011-11-03
Cena wydawcy: 19.90 złpozycja niedostępna

Wiara chrześcijańska i demonologia. Książka zawiera nauczanie bł. Jana Pawła II na temat szatana i walki duchowej - Kongregacja Nauki Wiary - opis książki:

Szatan, "władca tego świata” (J 12, 31), działa podstępnie także i dziś. Każdy człowiek, prócz własnej pożądliwości i złego wpływu innych, doświadcza również pokus ze strony szatana – tym większych, im mniej zdaje sobie z tego sprawę.

Bł. Jan Paweł II,
Watykan, 17.02.2002

Dokument Kongregacji Nauki Wiary Wiara chrześcijańska i demonologia potwierdza i przedstawia nauczanie Kościoła o szatanie jako osobowym złym duchu, przeciwniku Boga, człowieka i stworzenia. Dokument powstał w odpowiedzi na coraz głośniejsze i liczniejsze teorie, idee i wypowiedzi wielu myślicieli i teologów, negujących realne istnienie szatana. Książka zawiera także nauczanie bł. Jana Pawła II o szatanie, o zwycięstwie Chrystusa nad mocami ciemności, o roli Maryi w ostatecznym rozgromieniu nieprzyjaciela oraz wskazania dotyczące walki duchowej, która tak często jest dziś pomijana i bagatelizowana.

Mówiąc: "Ojcze nasz... i wybaw nas ode złego”, walczymy w nas samych i wokół nas z tym, co niszczy wiarę: z obojętnością, systematycznym zwątpieniem, sceptycyzmem, tak jakby szczęście i wielkość człowieka polegały na uwolnieniu od Boga. To walka przeciw rozpaczy i choremu życiu, tak jakby już było ono pozbawione sensu. To walka przeciw dewiacjom w miłości, przeciw urokowi przemocy i nienawiści, usprawiedliwianym jako skuteczne środki do przemiany świata bez przemiany serc. To walka, krótko mówiąc, przeciw kłamstwu i ojcu kłamstwa.

Bł. Jan Paweł II, Namur, 18.05.1985

Książka „Wiara chrześcijańska i demonologia. Książka zawiera nauczanie bł. Jana Pawła II na temat szatana i walki duchowej” - oprawa twarda - Wydawnictwo AA.

Książka posiada 160 stron i została wydana w 2011 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Wiara chrześcijańska i demonologia. Książka zawiera nauczanie bł...."
Kongregacja Nauki Wiary - autor m.in.:
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Sekrety dusz czyśćcowych - okładka książki
Sekrety dusz czyśćcowych bł. Anna Katarzyna Emmerich
Spór o racje religii - okładka książki
Spór o racje religii ks. Piotr Moskal
O śmiertelności - okładka książki
O śmiertelności św. Cyprian z Kartaginy