pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Ecclesia in Europa. Kościół w Europie. Posynodalna Adhortacja Apostolska Jana Pawła II

Dane szczegółowe:
Wydawca: Pallotinum
Rok wyd.: 2003
Oprawa: miękka
Ilość stron: 140 s.
EAN: 9788370144708
ISBN: 83-7014-470-5
Data: 2009-05-07
10.68 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 7 dni

Opis książki:

Posynodalna Adhortacja Apostolska Jana Pawła II Kościół w Europie jest zaproszeniem do refleksji nad duchowym dziedzictwem Europy i jej przyszłością, którą dziś dla nas i przyszłych pokoleń współtworzymy. Nie wystarczy być euroentuzjastą, albo też eurosceptykiem, podpisując się po którymś z obiegowych haseł. Adnortacja papieska jest wezwaniem dla katolików do poznania, zrozumienia i wzięcia odpowiedzialności za tożsamość i przyszłość chrześcijańskiej Europy, której nierozerwalną częścią od wieków była i będzie Polska.
W dokumencie Ojciec Święty pisze, że Europa potrzebuje uświadomienia sobie swego duchowego dziedzictwa. Ewangelia jest znakiem nowego początku i zaproszeniem dla wszystkich, wierzących i niewierzących, do wytyczania nowych dróg, które prowadza do /"Europy ducha/" i do czynienia z niej prawdziwego wspólnego domu, w którym przebywamy z radością.
Czas, w którym żyjemy - stwierdza Jan Paweł II - wydaje się porą zagubienia, m. in. chrześcijańskiej pamięci dziedzictwa. Temu zagubieniu towarzyszy strach przed podjęciem odpowiedzialności za przyszłość. Świadczą o nim: dramatyczny spadek urodzeń, zmniejszenie się powołań do kapłaństwa i życia zakonnego, odrzucenie życia w małżeństwie.
Ojciec Święty wskazuje tez na znaki nadziei - są nimi odzyskanie wolności przez Kościół na wschodzie Europy, pogłębienie świadomości ochrzczonych i ich odpowiedzialni za Kościół, wzrost znaczenia roli kobiety we wspólnocie wiernych.
Papież zwraca się do instytucji europejskich i wzywa redaktorów przyszłego traktatu konstytucyjnego UE, aby znalazło się w nim odwołanie do dziedzictwa religijnego, szczególnie chrześcijańskiego Europy.

Książka "Ecclesia in Europa. Kościół w Europie. Posynodalna Adhortacja Apostolska Jana Pawła II" - oprawa miękka - Wydawnictwo Pallotinum. Książka posiada 140 stron i została wydana w 2003 r. Cena 10.68 zł. Zapraszamy na zakupy!